Dziś są imieniny: Erazma, Marianny, Marzeny
Wybierz język:
 17-01-2019 10:05

KMO na „Nocy biologów” we Wrocławiu

W piątek, 11.01.2019 r., Kluby Młodych Odkrywców Szperacze i Trzaśnięte próbówki wyprawiły się do Wrocławia na „Noc biologów”.

 Podczas ogólnopolskiego święta nauki, jaką jest „Noc biologów” na zainteresowanych nauką o życiu, czekali podczas ósmej edycji, pracownicy naukowi i studenci w 34 ośrodkach akademickich w Polsce.

My wybraliśmy zajęcia w trzech instytutach Uniwersytetu Wrocławskiego. Podczas warsztatów „Czyj to ślad?” w Instytucie Biologii Środowiskowej, dowiedzieliśmy się jak rozpoznawać ślady różnorodnych organizmów w terenie oraz wykonaliśmy odlewy tropów wybranych ssaków.

Warsztaty: „Ocena wieku i płci na podstawie szkieletu człowieka” w Katedrze Biologii Człowieka, wzbogaciły nas o bardzo praktyczne umiejętności. Płeć i wiek rozpoznawaliśmy na podstawie analizy autentycznych średniowiecznych czaszek i kości.

W Instytucie Genetyki i Mikrobiologii Uniwersytetu Wrocławskiego wzięliśmy udział w pokazie „Serce jako perkusja” oraz warsztatach „Mikroświat”. I tu znowu dowiedzieliśmy się wielu nowych i ciekawych rzeczy.

Nasza aktywność nie była jednak tylko naukowa. Przed zajęciami na Uniwersytecie oderwaliśmy się od wszystkiego, co nam ciąży w Parku Trampolin GOJUMP. W tajniki trampolinowych skoków wprowadzał nas trener personalny Maciej - gwiazda „Mam talent” i entuzjasta zdrowego życia. 

Oj! Działo się, działo!

 

Opiekunki KMO Szperacze i TP

Jolanta Flakowska

Marzena Zawadzka - Maćków