Dziś są imieniny: Chryzamtyny, Grażyny, Zygmunta
Wybierz język:
 03-08-2006 09:48

Obóz młodzieży friedlandzkiej

W dniach od 23.07br. do 30.07.br 6 osobowa grupa młodzieży wraz z 2 opiekunami uczestniczyła w obozie młodzieży friedlandzkiej. Obóz odbył się w partnerskim mieście Frydlant n.Ostravici w Czechach. Uczestniczyło w nim 7 miast partnerskich i dodatkowo grupa ze Słowacji i Słowenii. Naszą gminę reprezentowali: Marta Czech, Natalia Kurianowicz, Katarzyna Marchocka, Dawid Helfeier, Sebastian Pollak, Karol Raczek, Norbert Kuboń i Jarosław Szewczyk.
Program pobytu był bardzo ciekawy. Oprócz poznawania tradycji i kultury lokalnej organizowane były dla uczestników wycieczki i różne konkursy. Wszystkim uczestnikom najbardziej podobała się wycieczka do parku rozrywki „TARZANIA” w którym można było sprawdzić swoją kondycję fizyczną. Park ten jest jednym wielkim torem przeszkód zawieszonym w lesie na drzewach, którego pokonanie wymaga od uczestnika dobrej sprawności ruchowej. Bardzo ciekawym konkursem był konkurs potraw regionalnych (narodowych). Żurek przygotowany przez młodzież z naszej gminy cieszył się największą popularnością. Potwierdziła to także ocena JURY, która przyznała naszym reprezentantom pierwsze miejsce.
Poniżej kilka zdjęć z wycieczek, konkursów i spotkań młodzieży.

Obraz 009.jpeg Obraz 028.jpeg Obraz 065.jpeg Obraz 073.jpeg Obraz 089.jpeg Obraz 111.jpeg Obraz 142.jpeg Obraz 154.jpeg Obraz 194.jpeg Obraz 209.jpeg Obraz 224.jpeg Obraz 226.jpeg