Dziś są imieniny: Joachima, Nory, Stefana
Wybierz język:
 05-04-2019 13:17

TURNIEJ WIEDZY POŻARNICZEJ

Dnia 4 kwietnia 2019 r. w Szkole Podstawowej nr 2 im. Czesława Niemena w Korfantowie odbyły się eliminacje powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”. W turnieju wzięło udział 26 uczniów w trzech grupach wiekowych. Zmagania uczestników podzielone były na część pisemną i cześć ustną.

Konkurs poprowadził bryg. mgr inż. Krzysztof Muszyński z Komendy Powiatowej PSP w Nysie.

Wyniki turnieju przedstawiają się następująco:

I  grupa wiekowa:

I – Julia Kozik- ZSP Przełęk

II – Piotr Jasiński-ZSP Goświnowice

III – Kinga Banach ZSP Goszowice

II grupa wiekowa:

I – Igor Kaczanowski ZS w Skoroszycach

II –  Michał Derka – SP nr 5 Nysa

III –  Remigiusz Michna – SP nr 5 Nysa

III grupa wiekowa:

 I –  Nikola Kowalska - ZSiPA Nysa

II –  Kinga Pryga - ZSiPA Nysa

III – Bartosz Olbryt - ZSiPO Nysa

Nagrody zwycięzcom wręczyli: Komendant Powiatowy PSP w Nysie - bryg. mgr inż. Arkadiusz Kuśmierski, Prezes  Oddziału Powiatowego ZOSPRP w Nysie -  Dh Władysław Krysowaty oraz Z-ca Burmistrza Korfantowa – Jarosław Szewczyk.

Dh Stanisław Czepiel - Wiceprezes Oddziału Powiatowego ZOSP w Nysie złożył serdeczne podziękowania za organizację, zaangażowanie i udział w tegorocznej edycji Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom” oraz za szerzenie wśród dzieci i młodzieży tematyki przeciwpożarowej.

Jak co roku uczestnicy turnieju zostali serdecznie ugoszczeni przez Dyrekcję SP nr 2 w Korfantowie i Burmistrza Korfantowa, którzy zapewnili pyszny poczęstunek, a także aranżację muzyczną przygotowaną przez samych uczniów szkoły.

Nagrody ufundowane zostały przez Oddział Powiatowy ZOSP w Nysie, Komendę Powiatową PSP w Nysie oraz Burmistrza Korfantowa.

Zwycięzcy dwóch pierwszych miejsc z każdej grupy wiekowej zakwalifikowali się do etapu wojewódzkiego konkursu.