Dziś są imieniny: Chryzamtyny, Grażyny, Zygmunta
Wybierz język:
 30-04-2019 09:39

Magda wśród wyróżnionych solistek

Magdalena Juśkiewicz z korfantowskiego studia piosenki MGOKSiR odniosła duży sukces otrzymując wyróżnienie podczas II Międzynarodowego Festiwalu Piosenki Bez Granic w Jędrzejowie k/Kielc.

         Do przesłuchań finałowych zakwalifikowano Maję Wąsowicz w kat. do lat 12/ Piosenka o serduszku/ oraz Julię Bierutę/Ostatni raz H. Mlynkovej, Magdalenę Juśkiewicz z wielkim przebojem Adele- When We Where Young , Kamilę Szpinetę /Port Amsterdam Jacquesa Brella/ i Radosława Krawczyka z piosenką Michała Bajora Nie chcę więcej. To  w kat. 16-21 lat.  W niezwykle wyrównanej rywalizacji nasi reprezentanci spisali się bardzo dobrze. Chociaż niekoniecznie zdobyli uznanie w oczach jurorów.

Jedynie znaczący sukces odniosła Magda otrzymując wyróżnienie za sugestywną interpretację popularnej piosenki z repertuaru Adele. Niemniej pozostali zaprezentowali świetny poziom wokalny. Nad postawą Julii Bieruty rozpływał się Edward Chonchera z Bydgoszczy, dyr. artystyczny festiwalu. Natomiast piszący ten tekst uznał, że był to najlepszy występ wszystkich bez wyjątku członków korfantowskiego studia piosenki w ostatnim roku.

Szkoda, że jurorzy tym razem nie stanęli na wysokości zadania faworyzując wielokrotnych laureatów ogólnopolskich festiwali, co nie zawsze miało odzwierciedlenie ich poczynań na scenie. Ale to są uroki wielkich festiwali. 

Grand prix festiwalu przypadło białoruskiemu kwintetowi „Autograf”.

W najbliższym czasie nasi młodzi soliści wystąpią w szeregu eliminacjach i finałach festiwali  w Opolu, Sędziszowie k/Kielc, Kluczborku, Niemodlinie, Mosznej i prawdopodobnie w Bielawie.

Ponadto zaśpiewają w Nysie, Sowinie i wezmą udział w uroczystościach 3 Maja w siedzibie miasta i gminy.

 

                                                                  Zbigniew MARCINKIEWICZ