Dziś są imieniny: Joachima, Kiry, Maurycego
Wybierz język:
 20-05-2019 14:25

Nasz wielki sukces!

Ponad 50 000 osób odwiedziło w minioną sobotę -  11.05.2019 r. 23. Piknik Naukowy Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik. Goście z wielu krajów obejrzeli na PGE Narodowym niemal 1000 pokazów. Piknik Naukowy w tym roku odbył się pod hasłem „My i Maszyny”. Prezentowali się na nim także uczniowie SP nr 2 w Korfantowie.

Nasi klubowicze – uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 w Korfantowie zwyciężyli w ogólnopolskim konkursie na scenariusz na pokaz naukowy w ramach Pikniku, dzięki czemu prezentowali skonstruowane przez siebie maszyny piknikowej publiczności w Warszawie. Sukces tym większy, że na 6 drużyn z całej Polski, dwie były z Korfantowa.

Trzydniowy pobyt w stolicy, jako nagroda za zwycięstwo w ogólnopolskim konkursie, był dla obydwu drużyn całkowicie sfinansowany przez Centrum Nauki Kopernik.

Szkołę reprezentowały dwie drużyny KMO. Szperacze działali w składzie: Żaneta Głąbica, Gabriel Makosz, Rafał Kutz i Dawid Giele oraz Trzaśnięte próbówki w składzie: Angelika Bielacha, Izabela Maćków, Magdalena Bogon i Anna Koszyk.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć oraz filmu – relacji z Pikniku.

 

 

Opiekunki KMO

Jolanta Flakowska

Marzena Zawadzka-Maćków