Dziś są imieniny: Damiana, Mirabeli, Wincentego
Wybierz język:
 22-05-2019 07:50

Solistki zdominowały Sędziszów

Julia Bieruta i Kamila Szpineta zgarnęły wszystkie nagrody podczas finałowych zmagań XIV Ogólnopolskiego Festiwalu „LAUR” w Sędziszowie k/Kielc.

Warunkiem zakwalifikowania się do finałów były osiągnięcia uczestników w bieżącym roku w innych festiwalach o randze krajowej i wojewódzkiej.

Kryteria te spełniło aż 5 solistek korfantowskiego studia piosenki MGOKSiR. Wystąpienia naszych artystek zostały ocenione przez jurorów nadspodziewanie wysoko. Bowiem w kat.14-19 lat całkowicie zdominowały konkurencję. Julia Bieruta otrzymała nagrodę główną za niezwykle trudną technicznie piosenkę z rep. Haliny Mlynkowej Ostatni raz. Natomiast jej rówieśniczka Kamila Szpineta po świetnej interpretacji piosenki słynnego Jacquesa Brella Port Amsterdam została uhonorowaną nagrodą specjalną festiwalu. Ponadto obie wyśpiewały tytuły Złotych Laurów.  

Również świetnie spisały się pozostałe nasze solistki. Wszystkie dostały Srebrne Laury. Alicja Barycka w kat. do 19 lat. Za piosenkę Anioły. Natomiast do lat 14 ; 12 letnia Maja Wąsowicz za Piosenkę o serduszku, a debiutująca na scenie krajowej zaledwie 10 letnia Jessica Gajewska za odważną interpretację utworu Kiedy nie śpią sny.

Solistki naszego studia piosenki bez wyjątku były szczęśliwe. Natomiast najwięcej radości przyniosła okazała statuetka Julii Bierucie, laureatce nagrody głównej.- Nie wiem co powiedzieć, ale jestem mile zaskoczona końcowym werdyktem. To moje największe dotychczasowe osiągnięcie wokalne- oceniła tryskająca uśmiechem Julia. Także jej koleżanka Kamila miała powody do satysfakcji- Poziom tegorocznego festiwalu był nadzwyczaj wysoki. Stąd pokonanie całej plejady solistów z Polski daje nam komfort przed najbliższymi festiwalami- stwierdziła Kamila.- Teraz trzeba poszukać nowego , jeszcze trudniejszego repertuaru- dodała.

Sprawczynią największej niespodzianki w korfantowskiej ekipie była najmłodsza Jessica, którą niemal zamurowało po ogłoszeniu werdyktu. Nie mogła wypowiedzieć nawet słowa. Nic dziwnego, gdyż po niespełna roku uczęszczania na zajęcia wokalne uczyniła milowy krok w doskonaleniu swojej pasji.

W najbliższych planach solistek naszego studia to festiwale; krajowe w Bielawie i Opolu oraz międzynarodowy w  Kluczborku.

 

                                                                            Zbigniew MARCINKIEWICZ