Dziś są imieniny: Bogny, Rafaeli, Rafała
Wybierz język:
 30-05-2019 14:21

Konkurs recytatorski

13 maja 2019 r. w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury, Sportu i Rekreacji w Korfantowie, pod patronatem Burmistrza Korfantowa, odbył się XV Gminny Konkurs Recytatorski klas I-III pod hasłem ,,Mój ulubiony wiersz”. Organizatorem był Zespół Szkolno-Przedszkolny w Korfantowie. Celem konkursu było podniesienie poziomu edukacji kulturalnej uczniów oraz umożliwienie im zaprezentowania się na scenie.
Wśród zaproszonych gości obecni byli: Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Korfantowie p. Marek Misztal, Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 w Korfantowie p.Małgorzata Sinicka, ks. Proboszcz Jacek Wilczyński, Dyrektor MGOKSiR  p. Stanisław Szkolny, Przewodnicząca Rady Rodziców SP w Korfantowie p. Ewa Kubiak  oraz rodzice, nauczyciele i uczniowie naszej gminy.
W konkursie uczestniczyło 24 uczniów z trzech szkół podstawowych Gminy Korfantów. Zmagania  finalistów oceniała Komisja konkursowa w składzie: p. Agnieszka Andrejszyn,  p. Tamara Kobylańska i ks. proboszcz Jacek Wilczyński . Recytację  poprzedził występ uczniów klasy I a z ZSP w Korfantowie, którzy zaprezentowali przedstawienie pt. „Dwa światy.”

 
Komisja konkursowa wyłoniła następujących laureatów:

 


Klasa pierwsza

  • I miejsce – Marlena Mamak (ZSP Korfantów) - opiekun p. J. Paszkowska
  • II miejsce – Jadwiga Stankiewicz  (ZSP Korfantów) - opiekun p. B. Sosulska
  • II miejsce – Lena Wąsowicz (ZSP Korfantów) - opiekun p. B. Sosulska

    III miejsce – Julia Sosulska (SP Włodary) – opiekun W. Żurańska
    III miejsce – Klaudia Grzegorzowicz ( ZSP Korfantów) – opiekun J. Paszkowska

    

Klasa druga

  • I miejsce – Nikola Kubiak (ZSP Korfantów ) - opiekun p. J. Fudalej
     
  • II miejsce – Julia Gudzikowska (ZSP Korfantów) – opiekun J. Fudalej
  • II miejsce – Julia Marcinkiewicz (ZSP Korfantów) - opiekun J. Fudalej

 
     III miejsce – Agnieszka Preusner (ZSP Korfantów) – opiekun p. E. Kubiak                                           

Klasa trzecia

  • I miejsce – Jessika Gajewska (SP Włodary ) – opiekun D. Zgajewska
  • II miejsce – Ewa Zięba (SP Włodary) - opiekun D. Zgajewska
  • III miejsce – Bartosz Holek (ZSP Korfantów) – opiekun K. Krzywicka

    Dla zaproszonych gości i uczestników został przygotowany słodki poczęstunek.
  • Konkurs przygotowały i  prowadziły: p. Jolanta Paszkowska i B. Sosulska.