Dziś są imieniny: Franciszka, Kseni, Maksymiliana
Wybierz język:
 10-06-2019 15:43

Kamila oczarowała widzów w Mosznej

         18 letnia Kamila Szpineta z korfantowskiego studia piosenki MGOKSiR zdobyła serca publiczności oraz Roberta Janowskiego podczas dorocznego święta Opolszczyzny „Szmaragdy 2019”.

         Na estradzie ulokowanej w malowniczej scenerii obok pałacu w Mosznej w bloku artystycznym wystąpiła plejada najlepszych solistów, zespołów i orkiestr dętych, wytypowanych jako najciekawszych artystów reprezentantów wszystkich gmin z całej Opolszczyzny.

Nasze miasto i gminę tym razem reprezentowała Kamila Szpineta , a towarzyszył jej skromny chórek Ali Baryckiej i Radka Krawczyka. Zaczęło się dość niefortunnie, gdyż zapowiadający Karol Strasburger, popularny aktor w ogromnym skrócie przedstawił sylwetkę Kamili, a festiwale o międzynarodowej randze w Jędrzejowie i krajowej w Sędziszowie sprowadził do rangi wojewódzkich. Na tle peanów na cześć występujących artystów amatorów z innych gmin laurka naszej reprezentantki była bardzo skromna.
Jednak nasza solistka nie wzięła sobie tych informacji do serca i w ciągu zaledwie 10 minut przy udziale chórku dała popis swoich umiejętności wokalnych. Jak chyba nigdy dotąd poruszała się na scenie swobodnie i pewnie. Już po wykonaniu pierwszej  piosenki Ech, mała senna dotąd publiczność ożywiła się nagradzając solistkę gorącymi oklaskami.

Natomiast podczas interpretacji  Polskiej Madonny w kąciku sceny pojawił się Robert Janowski (dawny prowadzący program muzyczny Jaka to melodia) uważnie przysłuchując się popisom naszej młodzieży. Podczas trzygodzinnego naszego pobytu na widowni zdarzyło się to pierwszy raz, kiedy prowadzący zainteresował się  śpiewem Kamili. Na zakończenie przy aplauzie publiczności podszedł do naszej trójki gratulując umiejętności wokalnych oraz życząc dalszych sukcesów estradowych. Pan Robert wprost promieniał uśmiechem. Jeszcze tylko odbiór nagrody, uścisk dłoni, wspólne zdjęcie z artystą i wicemarszałkiem Opolszczyzny zakończył ten jakże udany wyróżniający się na tle innych wykonawców występ. Brawo korfantowska młodzież!!!   

 

 

                                                                                              ZM