Dziś są imieniny: Aureli, Kamila, Kleofasa
Wybierz język:
 02-11-2007 10:13

Konkurs grantowy „Równać Szanse 2007”

log_1a.gif log_2a.gif Działające przy Zespole Szkół Korfantowskie Stowarzyszenie Oświatowe „EKWANS” przystąpiło do Ogólnopolskiego Konkursu Grantowego – Równać Szanse 2007” w ramach programu Polsko - Amerykańskiej Fundacji Wolności (PAFW).
Wniosek zawierający szczegółowe dane, kalkulację budżetu projektu, cele, zadania i metody jego realizacji został złożony w lutym br.

Wniosek zakłada realizację projektu pt. „Mobilne Koło Naukowe czyli Brygada Antyszrotówkowa”. Głównym celem projektu jest rozszerzenie działalności mającej na celu ochronę kasztanowców na terenie Korfantowa, Gminy Korfantów oraz Powiatu Nyskiego.
Uczetnikami projektu są wszyscy uczniowie Zespołu Szkół oraz mieszkańcy miasta, także Gminy Korfantów i Powiatu Nyskiego.

Bezpośrednio w projekt zaangażowanych jest 30 uczniów realizujących zadania grantowe w ubiegłym roku oraz 8 osób dorosłych.
Realizacja projektu prowadzona będzie dwutorowo: przez działania w terenie mające na celu prace na rzecz poprawy stanu środowiska oraz poprzez wdrażanie młodziezy do wykonania pracy naukowej, propagowania programu porzez akcje plakatowe, quizy, wykłady i warsztaty odbywajace się w świetlicach wiejskich naszej gminy i powiatu nyskiego. Młodzież, angażując do współpracy społeczność szkolną i lokalną będzie kontynuować prace majace na celu ratowanie kasztanowca zwyczajnego przed żerowaniem szrotówka kasztanowcowiaczka. Dla uzupełnienia wiedzy planowane są warsztaty w Instytucie Sadownictwa w Skierniewicach oraz na Uniwersytecie Opolskim i Wrocławskim.

Efektem działań będzie wzbogacenie wiedzy i umiejętności uczestników projektu w wielu dziedzinach nauki, opracowanie i prezentacja pokazów multimedialnych, nabycie umiejętności autoprezentacji, marketingu, współpracy z mediami i obsługi sprzętu cyfrowego.
Dotacja, jeśli zostanie przyznana, będzie przeznaczona na środki walki ze szrotówkiem i sprzęt multimedialny – laptop i projektor. Grant będzie realizowany pod patronatem i przy współudziale Urzędu Miasta w Korfantowie.
O tym, czy wniosek zostanie dofinansowany zadecyduje Komisja Konkursowa, która wyniki swoich prac ogłosi w dniu 19 kwietnia br. na stronie internetowej Fundacji.


Jolanta Flakowska

DSC04506.jpeg DSC04640.jpeg DSC04700.jpeg DSC04788.jpeg DSCF0519.jpeg