Dziś są imieniny: Flawii, Justyna, Rajmunda
Wybierz język:
 24-07-2019 15:19

Piknik na Florydzie

W dniu 11 lipca 2019 r. z inicjatywy pani Sołtys Puszyny – Danuty Kmiecik i Burmistrza Korfantowa Janusza Wójcika dzieci z sołectw Puszyna, Przydroże Wielkie i Przydroże Małe uczestniczyły w XIX edycji PIKNIKU NA FLORYDZIE w I Brzeskim Pułku Saperów w Brzegu.

Organizatorami tego przedsięwzięcia było Opolskie Towarzystwo Społeczno-Kulturalne „Teraz Wieś” przy współpracy z Opolskim Ośrodkiem Doradztwa Rolniczego w Łosiowie, I Brzeskim Pułkiem Saperów, Krajową Federacją Hodowców Drobiu i Producentów Jaj,  Muzeum Piastów Śląskich w Brzegu, Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Brzegu, Powiatową Komendą Policji w Brzegu, Powiatową Strażą Pożarną w Brzegu, Wojskową Komendą Uzupełnień w Brzegu, Zakładem Karnym w Brzegu,  Klubem Wojskowego w Brzegu oraz Wydziałem Żandarmerii Wojskowej, WOG Wrocław.

Impreza miała charakter edukacyjno – rekreacyjny , podczas której dzieci bawiąc się , poznały zasady obchodzenia się z niewybuchami, ratownictwem medycznymi i przeciw pożarowym,  symulacjach prowadzenia samochodu w ciężkich warunkach atmosferycznych, strzelania z paint balla, łuków i wiatrówki.   Klub wojskowy oraz sekcja wychowawcza zapewniła zajęcia plastyczne oraz sprawnościowe      z możliwością sprawdzenia się na torze przeszkód. Dużym powodzeniem niezmiennie cieszyły się przejażdżki samobieżnym transportem pływającym PTS-M, oraz pływanie łodziami saperskimi na oczku wodnym. Jak co roku nie zabrakło także poczęstunku, którą była wyśmienita wojskowa grochówka.

Dodatkowymi atrakcjami dla dzieci był godzinny pobyt na krytej pływalni oraz zwiedzanie Zamku Piastów Śląskich  a na dziedzińcu uczestnictwo w warsztatach kurczakowych.  Ponadto na dziedzińcu zamkowym odbywały się zajęcia edukacyjno – patriotyczne prowadzone przez grupę rekonstrukcyjną prezentującą walki i klimat historyczny , które miały miejsce  podczas kampanii wrześniowej w 1939 roku na śląsku. Pokazany został miedzy innymi szpital wojskowy, różne rodzaje broni, działo, motor, umundurowanie żołnierza polskiego jak i żołnierzy wermachtu. (żródło: http://teraz-wies.pl)

Uczestnicy dziękują za wspaniała zabawę oraz niesamowite atrakcje, w których mogli uczestniczyć pod opieką sołtys Przydroża Wielkiego – Danuty Korzeniowskiej oraz opiekunów: Pani Magdy, Renaty, Edyty oraz Pana Sebastiana.