Dziś są imieniny: Błażeja, Margerity, Saturnina
Wybierz język:
 10-09-2019 09:22

Gminne Święto Plonów 2019 już za nami

W sobotę 7 września miały miejsce obchody Święta Plonów Gminy Korfantów. Tegorocznymi gospodarzami były sołectwa Przechód oraz Borek.

Licznie przybyli na przechodzką ziemię rolnicy wraz z pozostałymi uczestnikami, wyruszyli w barwnym korowodzie, aby podziękować za tegoroczne plony ziemi w kościele p.w. św. Jana Chrzciciela w Przechodzie. Po mszy dziękczynnej korowód wyruszył na przechodzkie błonia. Tam Starostowie Dożynek: Pani Grażyna Hoffmann i Pan Andrzej Faber wręczyli na ręce Burmistrza Korfantowa Janusza Wójcika chleb dożynkowy, symbol urodzajnych zbiorów.

Tradycyjnie, jak co roku miał miejsce konkurs koron dożynkowych. I miejsce zajęła korona sołectwa Puszyna. Kolejno uplasowały się korony z sołectwa Rzymkowice i Stara Jamka. Należy zaznaczyć, iż wszystkie korony zaprezentowane podczas tegorocznych dożynek zasługują na uznanie, bowiem każda z nich jest wyrazem niezwykłego zaangażowania mieszkańców sołectw, trudu, pracy i poświęcenia osób je przygotowujących.

Również doceniono trud rolników z naszej Gminy, za swoją działalność rolniczą wyróżnieni zostali Państwo Helena i Piotr Gackowie z Przechodu, Pan Andrzej Faber z Borku oraz Państwo Jolanta i Sylweriusz Preussner z Włostowej Gratulujemy!

Tegoroczne obchody Święta Plonów zostały uświetnione przez występy dzieci z ZSP w Przechodzie, młodzież ze Studia Piosenki działającego przy MOKSiR Korfantów, Chór wokalny z Łącznika. Uznaniem cieszył się również występ kapeli podwórkowej „Lewiniacy”, a obchody zakończyła tradycyjna zabawa na świeżym powietrzu.