Dziś są imieniny: Bogusława, Liwiusza, Tekli
Wybierz język:
 01-10-2019 14:59

Zbiórka odpadów wielkogabarytowych 29-31 października 2019 roku

MIEJSCOWOŚĆ

DATA ODBIORU

 

miasto Korfantów, Rączka

 

29 PAŹDZIERNIKA

 2019

 Gryżów, Jegielnica, Kuropas, Myszowice, Przydroże Małe, Pleśnica, Przydroże Wielkie,

Rynarcice, Ścinawa Mała, Ścinawa Nyska, Węża, Włodary

 

30 PAŹDZIERNIKA

 2019

 

 Borek, Kuźnica Ligocka, Niesiebędowice,

Piechocice, Przechód, Rzymkowice, Puszyna, Stara Jamka, Wielkie Łąki, Włostowa

 

31 PAŹDZIERNIKA 2019

 

 

Zbierane będą:

meble i odpady wielkogabarytowe, które ze względu na swoje rozmiary i masę nie mogą być umieszczane w typowych pojemnikach na odpady, np. kanapy, fotele, meblościanki, dywany oraz wielkogabarytowe opakowania ulegające biodegradacji, zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny np. pralki lodówki, kuchenki, odkurzacze, telewizory, żelazka, wiertarki, tostery, roboty, komputery, myszy komputerowe, klawiatury itp.  Zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny musi być oddany w całości, bez wymontowania elektroniki.

Zbierane nie będą:

wszelkiego rodzaju odpadów budowlanych i remontowych tj. desek, paneli, okien, drzwi, części ogrodzeń, muszli klozetowych, brodzików, umywalek, grzejników itp. oraz części samochodowych np. zderzaków, siedzeń samochodowych  itp. Nie będą również odbierane wszelkiego rodzaju  odpady niebezpieczne (akumulatory, papa, azbest, chemikalia, farby, smary itp.).

Pamiętaj:

Odpady należy wystawiać do godz. 7:00 przed posesjami (lub przy gniazdach zbiorczych – dot. SM, Wspólnot Mieszkaniowych itp.) w sposób nie powodujący zakłócenia w ruchu pieszym i kołowym umożliwiającym dojazd do nich samochodem ciężarowym. Mieszkańcom, którzy nie wystawią odpadów przed posesję w ustalonym terminie nie gwarantujemy ich odbioru – samochody nie będą zawracane z trasy przejazdu na indywidualne zgłoszenie. 

ORGANIZATORZY:  PGK EKOM Sp. z o.o. w Nysie oraz Gmina Korfantów