Dziś są imieniny: Joachima, Nory, Stefana
Wybierz język:
 04-10-2019 08:03

Przegląd operacyjno-techniczny jednostek OSP Gminy Korfantów

W czwartek 3 października 2019 r., wzorem lat ubiegłych we wszystkich jednostkach Ochotniczych Straży Pożarnych działających na terenie gminy Korfantów, odbył się przegląd operacyjno-techniczny.  Komisja składająca się z Zastępcy Dowódcy JRG PSP nr 2 Głuchołazy st. kpt. mgr Marcina Pabiś, Komendanta Gminnego OSP Piotra Bugaja oraz przedstawiciela Urzędu Miejskiego w Korfantowie Doroty Sosulskiej, przeprowadziła przegląd jednostek pod kątem ich sprawności operacyjno-technicznej.

Zespół kontrolny pozytywnie ocenił przygotowanie jednostek OSP do przeglądów, które obejmowało sprawdzenie między innymi: stanu technicznego, konserwacji oraz bieżącego utrzymania pojazdów i sprzętu pożarniczego, aktualności dokumentów pojazdów, kierowców, badań lekarskich strażaków, dokumentacji jednostek  oraz czystości i porządku w strażnicach OSP.

Dziękujemy wszystkim druhom za pracę i zaangażowanie włożone w utrzymanie gotowości bojowej jednostek, które przekłada się na skuteczne i szybkie podjęcie działań ratowniczych.