Dziś są imieniny: Flawii, Justyna, Rajmunda
Wybierz język:
 20-09-2007 14:47

Informacja na temat XI uroczystej sesji Rady Miejskiej w Korfantowie

            W dniu 10 sierpnia 2007 roku o godzinie 18-stej w sali widowiskowej  Miejsko-Gminnego  Ośrodku Kultury, Sportu i Rekreacji w Korfantowie Przewodniczący Rady Miejskiej Pan Jan Oleksów rozpoczął obrady XI uroczystej sesji Rady Miejskiej otwierając tym samym trwające do niedzieli obchody Dni Korfantowa. W sesji uczestniczyło wielu przedstawicieli samorządów lokalnych, głównie burmistrzowie, wójtowie przewodniczący rad sąsiadujących z naszą gminą, przedstawiciele firm i instytucji działających na terenie powiatu i gminy, zaproszeni goście i licznie przybyli mieszkańcy Korfantowa.
            Po powitaniu gości Przewodniczący oddał głos dla Pana Zdzisława Martyny- Burmistrza Korfantowa, który to przedstawił najważniejsze osiągnięcia gminy w minionym roku. Do osiągnięć tych Burmistrz zaliczył  m.in. oddanie do użytku wyremontowano mostu na rzece Ścinawa Niemodlińska w Korfantowie, otwarcie punktu informacyjnego obok przystanku w Korfantowie, oddanie do użytku nowej świetlicy wiejskiej w Kuropasie, zawarcie umowy w ramach programu Leader+ z ościenną gminą Prudnik z  którą to rozpoczęto wspólne pozyskiwanie środków z funduszy unijnych, kontynuowanie współpracy międzynarodowej z zaprzyjaźnionymi miastami partnerskimi itd.
            Następnie Pan Jarosław Szewczyk- Zastępca Burmistrza Korfantowa zaprezentował sylwetki osób, których Rada Miejska uhonorowała zaszczytnymi tytułami ,, Zasłużony dla Gminy Korfantów”, a do grona tych osób należą Pani Halina Przystawska, Pan Jan Tobiasz i Pani Barbara Niewiedział. Osoby te otrzymały z rąk Przewodniczącego i Burmistrza pamiątkowe tablice i kwiaty, a od publiczności gromkie brawa.
             Specjalne podziękowania Przewodniczący złożył w imieniu zarówno swoim jak i Burmistrza odchodzącemu z Parafii Św. Floriana w Przydrożu Małym proboszczowi ks. Józefowi Benszowi.
            Obchody uroczystej sesji uwieńczył występ Bialskiej Orkiestry  Dętej, która zagrała kilka znanych utworów w nowych, ale jakże miłych dla ucha aranżacjach.
             Po sesji wszyscy przenieśli się do sali, w której prezentowana była bardzo ciekawa wystawa fotograficzna pod nazwą ,,Kopuły Rosji” prelegentem wystawy była wybitna historyk prof. dr habilitowana Pani Wanda Laszczak, która to w interesujący sposób   przedstawiła główne założenia towarzyszące powstawaniu wystawy.
             Obchody sesji zakończono o godzinie 2015 w tym samym czasie na boisku sportowym trwała dyskoteka dla młodzieży i nie tylko.
Więcej informacji na temat Dni Korfantowa znajdą Państwo w zakładce Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury Sportu i Rekreacji w dziale aktualności.

DSCN1120.jpeg sesja_15.jpeg sesja_11.jpeg sesja_06.jpeg sesja_05.jpeg sesja_04.jpeg przystawska_02.jpeg niewiedział_02.jpeg DSCN1195.jpeg DSCN1160.jpeg DSCN1157.jpeg