Dziś są imieniny: Martyny, Macieja, Teofila
Wybierz język:
 03-12-2019 08:35

Nasze solistki wśród najlepszych

Dwa drugie i jedno trzecie miejsce, to dorobek festiwalowy Jessiki Gajewskiej, Mai Wąsowicz oraz Alicji Baryckiej z korfantowskiego studia piosenki MGOKSiR w Iłowie k/Warszawy.

Do II Ogólnopolskiego Spotkania Laureatów Festiwali Piosenki, mającego charakter konkursu organizatorzy zakwalifikowali trzy solistki naszego studia piosenki. Należało jednak spełnić warunki uczestnictwa. Jednym z nich był sukces w mijającym roku na festiwalach szczebla ogólnopolskiego.

Spośród 37 solistek i solistów w trzech kategoriach wiekowych zakwalifikowanych do udziału w przesłuchaniach warunek spełniły również zgłoszone przez MGOKSiR w/ wym. solistki.

W kat. do lat 10 wystąpiła zaledwie 9 letnia Jessica, laureatka srebrnego lauru w Sędziszowie. W stawce 15 rywalek wykonując świetnie piosenkę  z filmu Merida Waleczna -Kiedy nie śpią sny , otrzymała Srebrny Klucz do sukcesu.

W kat. do lat 13 zaśpiewała Maja Wąsowicz, finalistka tegorocznych festiwali ; międzynarodowego w Jędrzejowie i krajowego w Sędziszowie. Została nagrodzona również Srebrnym Kluczem do Sukcesu, za niezwykle sugestywnie zaśpiewaną poezję Erwina Regosza- Piosenka o serduszku.

I wreszcie w najstarszej grupie do lat 17 zaprezentowała się Alicja Barycka, Laureatka z Sędziszowa i Kruszwicy. Z powodu małej niedyspozycji w ostatniej chwili zmieniła repertuar. Utwór Milcząc autorstwa Marty Bijan został zauważony przez jurorów, w efekcie Ali przyznano Brązowy Klucz do Sukcesu.

Najbardziej cieszyła się z osiągnięcia najmłodsza Jessica Gajewska- Jestem bardzo zadowolona z drugiego miejsca, ale wczoraj w Łambinowicach wygrałam i zaśpiewałam dużo lepiej- oceniła podekscytowana.

Należy jednak zaznaczyć, że ranga obydwu festiwali jest nieporównywalna. Mimo wszystko wracając do występów naszych solistek w Iłowie należy pochwalić wszystkie za postawę na scenie i równorżedną rywalizację z krajową czołówką dzieci i śpiewającej młodzieży. Brawo!

W najbliższy piątek i sobotę większa grupa solistek MGOKSiR będzie śpiewać na festiwalach kolęd i pastorałek we Wrocławiu oraz pieśni religijnej w Kędzierzynie- Koźlu.

                                                                                              ZM