Dziś są imieniny: Geraldy, Honoriusza, Wery
Wybierz język:
 16-01-2020 11:42

Wręczenie Medali za Długoletnie Pożycie Małżeńskie

14 stycznia 2020r. w sali bankietowej „Margot” w Korfantowie odbyła się uroczystość wręczenia przyznanych przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Medali za Długoletnie Pożycie Małżeńskie. Tym razem Złote Gody świętowało 18 par, które w związku małżeńskim przeżyły 50 lub więcej lat. Gośćmi specjalnymi na uroczystości – na zaproszenie Burmistrza Korfantowa- były dwie pary małżeńskie, które w 2019 roku świętowały Diamentowe Gody czyli obchodziły sześćdziesiątą rocznicę ślubu.

Spotkanie było pełne wspomnień i wzruszeń oraz refleksji nad spędzonymi wspólnie latami, było podkreśleniem wagi wartości rodzinnych oraz znaczenia trwałości małżeństwa, a jednocześnie było symbolem wszystkiego co w życiu najcenniejsze i jednocześnie najtrudniejsze: miłości, wytrwałości, zrozumienia i oddania. Było dowodem na to, że w dzisiejszej rzeczywistości –w zmieniającym się systemie wartości, gdzie rodzina i wieloletnie związki przeżywają coraz poważniejsze kryzysy – warto być razem na dobre i na złe, a zwłaszcza na złe, bo każda z par mogła potwierdzić, że w ich życiu były trudne chwile, w których wzajemne wsparcie, cierpliwość i oddanie było niezastąpione.

Gorąco jeszcze raz wszystkim Jubilatom gratulujemy i życzymy, aby to Wasze wspólne życie wraz z jego najpiękniejszymi cechami, było dla Was i dla Waszych bliskich oznaką szczęścia i osobistego sukcesu. Życzymy także dużo zdrowia i wielu jeszcze pięknych Jubileuszy.