Dziś są imieniny: Heloizy, Igora, Remigiusza
Wybierz język:
 25-02-2020 09:25

VI FESTIWAL PIOSENEK CZESŁAWA NIEMENA

Solistki studia piosenki wśród najlepszych

Przesłuchania konkursowe tegorocznego festiwalu odbyły się tradycyjnie w SP nr 2 w Korfantowie i miały rekordową obsadę. W trzech kategoriach wiekowych zaprezentowało się bowiem aż 54 solistek i solistów z całej Opolszczyzny. Jury pod przewodnictwem Marka Kryjoma z zespołu PIERSI miało spory kłopot z werdyktem w kat. klas V-VIII, gdzie wystąpiło aż 30 wykonawców. O ile poziom artystyczny nie odbiegał od tego z lat poprzednich, to trudne i ambitne piosenki Czesława Niemena zdominowały utwory; Dziwny jest ten świat, Sen o Warszawie i Pod papugami. To jasny znak, że należy zmienić formułę festiwalową. Śpiewające na co dzień solistki studia piosenki MGOKSiR w Korfantowie na tle swoich rówieśników wypadły bardzo dobrze. W najmłodszej kategorii Jessica Gajewska reprezentująca SP we Włodarach nie miała sobie równych i jej żywiołowy Domek bez adresu dał bezapelacyjne I miejsce. Warto dodać, że było to jedyne festiwalowe wykonanie tej piosenki.

Wyróżnienie wyśpiewała w kat. klas V_VIII Maja Wąsowicz (SP 2 Korfantów. Niemniej należy pochwalić ją za dobór repertuaru. Utwór Stoję w oknie należy do najtrudniejszych z początkowego okresu twórczości Niemena, a Maja poradziła sobie z wyzwaniem. W kat. szkół ponad gimnazjalnych Alicja Barycka(ZSZ NYSA) za śmiałą interpretację piosenki Pamiętam ten dzień otrzymała III nagrodę. Po końcowym werdykcie najbardziej zadowolona była Jessica. Natomiast Alicja nie przejawiała optymizmu- Byłam dziś w złej dyspozycji duchowej i wokalnej, dlatego nie powtórzyłam sukcesu z ub. roku. Jednak za rok będzie kolejna szansa- oceniła z lekkim uśmiechem.

Brawo nasze solistki. W najbliższych planach grupy śpiewającej korfantowskiego studia piosenki są festiwale w Kruszwicy, Opolu i Sędziszowie k/Kielc.

 

 

/ZM/