Dziś są imieniny: Jakuba, Stefana, Romy
Wybierz język:
 12-03-2020 11:12

Uwaga Koronawirus !

W związku z rozprzestrzenianiem się wirusa COVID-19 Burmistrz Korfantowa informuje i rekomenduje, co następuje:

  1. W celu zapobiegania ryzyku zarażenia się koronawirusem  zalecamy  mieszkańcom  ograniczenie  wizyt w Urzędzie Miejskim w Korfantowie i jego jednostkach, jeżeli nie jest  to konieczne.
  2.  Prosimy mieszkańców,  w miarę możliwości, o komunikowanie się z pracownikami  Urzędu telefonicznie   pod numerem ogólnym 774343820wew. 31, w sprawach podatkowych 774343812 wew. 24 lub elektronicznie
  3. Z uwagi na zagrożenie spowodowane wirusem COVID-19, Burmistrz Korfantowa nie będzie przyjmował  interesantów w terminie do 25.03. br.,  odwołuje  również wszystkie spotkania  i imprezy, w tym Międzynarodowy Turniej Tenisa Stołowego.
  4.  Oddział  zamiejscowy  Wydziału  Komunikacji Starostwa Powiatowego  przyjmuje mieszkańców po wcześniejszym umówieniu wizyty  pod nr  77 4343 820 wew. 38.
  5. Szkoły, żłobki i przedszkola od dnia 16.03. do 25.03.2020r.  będą zamknięte. W dniach 12-13.03.2020r. w szkołach i przedszkolach  zajęcia dydaktyczne  nie odbędą się.

 

Zalecane jest pozostawienie dzieci w domach. Rodzice pracujący, mogąw tym czasie wystąpić do pracodawcy o opiekę nad dzieckiem do lat 8i zasiłek opiekuńczy na okres nie dłuższy niż 14 dni- szczegóły i wzór wniosku dostępnena stronie https://www.zus.pl/.

Apelujemy do Seniorów i Seniorek o nie wychodzenie z domu bez ważnej potrzeby, osoby starsze są najbardziej narażone na zarażenie  wirusem.

Urząd  uruchomił wsparcie dla Seniorów, którzy mieszkają samotnie. Wyznaczony został nr telefonu, pod którym będą mogli  liczyć na wsparcie, także w zakresie obsługi  tel.  501 942 092

 

INFORMUJEMY:

Wirus przenosi się drogą kropelkową, w związku z czym skuteczne jest stosowanie metod zapobiegania zakażeniu przedstawionych poniżej:

Często myj ręce używając mydła i wody lub używając płynów/żeli na bazie alkoholu (min. 60%).  Myj ręce skutecznie, zgodnie z załączoną instrukcją.

 

- podczas kaszlu i kichania zakryj usta łokciem lub jednorazową chusteczką. Nie kichaj i nie kaszl w dłonie!

- zachowaj co najmniej 1 m odległości od innych ludzi, w szczególności tych, którzy kichają, kaszlą.

- unikaj dotykania oczu, nosa i ust przy pomocy dłoni, gdyż mogą one być skażone wirusem. W takim przypadku możesz przenieść wirusa z powierzchni na siebie.

- nie zaleca się używania masek na twarz przez osoby zdrowe. Noszenie maseczek może ograniczyć rozprzestrzenianie się niektórych chorób układu oddechowego w przypadku osób chorych. Używaj maseczek racjonalnie.

 

Jeśli w ciągu ostatnich 14 dni byłeś w miejscu gdzie występuje KORONAWIRUS i zaobserwowałeś u siebie objawy takie jak:

GORĄCZKA, KASZEL, DUSZNOŚCI I PROBLEMY Z ODDYCHANIEM, to bezzwłocznie powiadom telefonicznie stację sanitarno-epidemiologiczną

tel. 602 654 656

w przypadku nasilonych objawów zadzwoń pod numer 112 lub zgłoś się do oddziału zakaźnego: Oddział Chorób Zakaźnych, Szpital Wojewódzki w Opolu, ul. Kośnego 53, tel. 77 44 33 043,  77 44 33 044  lub Odział Obserwacyjno-Zakaźny  ZOZ Nysa ul. Bohaterów Warszawy 34, tel. 77 408 79 56

 

         Prosimy o stosowanie się do zaleceń, wytycznych i komunikatów administracji państwowej, służb sanitarnych i medycznych podawanych w mediach.

Wszystkie komunikaty i wytyczne w naszej gminie publikowane będą na stronie www.korfantow.pl , naszym fanpage na FB oraz podawane do wiadomości publicznej w sposób zwyczajowo przyjęty.

Nie panikuję- chronię siebie i najbliższych!

 

                                                                                                                 Burmistrz Korfantowa

                                                                                                                 /-/ Janusz Wójcik

Korfantów, 12.03.2020r.