Dziś są imieniny: Dory, Olgi, Teodora
Wybierz język:
 17-11-2008 11:47

Spotkanie z sołtysami

W dniu 12 listopada br. w sali Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury Sportu i Rekreacji w Korfantowie odbyło się spotkanie z sołtysami Gminy Korfantów. W spotkaniu tym uczestniczyło 13 sołtysów oraz naczelnicy i kierownicy jednostek organizacyjnych. Spotkaniu przewodniczył Burmistrz Korfantowa Pan Zdzisław Martyna, który przedstawił założenia do budżetu Gminy Korfantów na 2009 rok oraz omówił podstawowe zamierzenia reformy oświatowej w gminie.

Burmistrz poruszył również sprawy związane z projektem wprowadzenia w życie funduszu sołeckiego w ramach którego każda miejscowość będzie mogła realizować zadania własne i inwestycje na podstawie opracowanego i zaakceptowanego przez zebranie wiejskie wcześniej planu działań. Plan ma być jednak zgodny z zadaniami własnymi samorządu i strategią gminy.

Burmistrz odniósł się także do funkcjonowania w naszej gminie programu ,,Odnowa wsi w województwie opolskim”, którego głównym celem jest aktywizacja mieszkańców wsi.

Na koniec spotkania przybyli sołtysi mieli możliwość zgłaszania bieżących potrzeb swoich miejscowości i powstałych problemów. Poniżej prezentujemy kilka zdjęć ze spotkania. 

spotkanie 007.jpeg spotkanie 006.jpeg spotkanie 004.jpeg spotkanie 001.jpeg