Dziś są imieniny: Delfiny, Marii, Wirginiusza
Wybierz język:
 06-10-2020 10:02

Plebiscyt Nowej Trybuny Opolskiej „Mistrzowie Agro 2020”

Mistrzowie Agro 2020.jpeg

Od dziś rozpoczął się pierwszy regionalny etap plebiscytu pod nazwą „Mistrzowie Agro 2020”. Plebiscyt prowadzony jest na łamach gazety Nowej Trybuny Opolskiej oraz na stronie serwisu www.nto.pl, gdzie została opublikowana lista nominowanych kandydatów.

Pierwszy etap plebiscytu będzie trwał do środy 28 października 2020 r. do godziny 20:30, w tym czasie można oddawać głosy w trzech kategoriach, tj.:

1. Rolnik Roku,

2. Sołtys Roku,

3. Koło Gospodyń Wiejskich Roku.

Z Gminy Korfantów w kategorii Sołtys Roku 2020 zostali nominowani:

• Damian Zawadzki – sołtys Sołectwa Kuropas,

• Danuta Kmiecik – sołtys Sołectwa Puszyna,

• Dorota Sosulska – sołtys Sołectwa Włodary,

• Jerzy Gęsiewiecz – sołtys Sołectwa Ścinawa Mała,

W kategorii Koło Gospodyń Wiejskich Roku 2020 zostało nominowane:

• Koło Gospodyń Wiejskich w Starej Jamce,

• Koło Gospodyń Wiejskich w Ścinawie Małej,

• Koło Gospodyń Wiejskich w Węży Swojskie Babki,

• Koło Gospodyń Wiejskich w Włodarzanki we Włodarach.

Wyłonieni w drodze głosowania laureaci przejdą do drugiego etapu – finału województwa. Przechodząc do finału kandydaci zachowują głosy zdobyte w pierwszym etapie głosowania. Drugi etap – finał województwa będzie trwać od środy 4 listopada 2020 r. od godziny 00:00 do środy 18 listopada 2020 r. do godziny 20:30. 4 listopada zostanie również zaprezentowana w nowej Trybunie Opolskiej lista laureatów pierwszego etapu. Laureaci z powiatów i regionów będą walczyć o główne tytuły i nagrody finansowe, które zostano wręczone podczas uroczystej gali w trakcie Centralnych Targów Rolniczych w Warszawie. W uroczystości wręczenia głównych tytułów oraz nagród finansowych udział wezmą laureaci, a także włodarze gmin.

Głosowanie w Plebiscycie będzie odbywało się na dwa sposoby: za pomocą SMS Premium oraz za pomocą tzw. KLIK-a oddanego na stronie wybranego Serwisu.

Głosowania SMS dokonuje się poprzez przesłanie SMS na numer 72355 w treści wpisując prefiks.numer kandydata, np. ABC.1 Koszt wysłania jednego SMS-a do 160 znaków wynosi 2,46 zł z VAT (2 zł + VAT).

Osoby zainteresowane oddaniem głosów odsyłamy na stronę internetową konkursu:

https://nto.pl/mistrzowie-agro-wielki.../ar/c8-14313241