Dziś są imieniny: Aureli, Kamila, Kleofasa
Wybierz język:
 27-02-2021 19:26

Zbiórka odpadów wielkogabarytowych

MIEJSCOWOŚĆ

DATA ODBIORU

Korfantów Miasto, Ulianówka, Włostowa, Rączka

02.03.2021

Węża, Włodary, Rynarcice, Kuropas, Wielkie Łąki, Myszowice, Puszyna, Niesiebędowice

09.03.2021

Gryżów, Ścinawa Nyska, Jegielnica, Ścinawa Mała, Przydroże Małe, Pleśnica, Przydroże Wielkie

16.03.2021

Kuźnica Ligocka, Borek, Przechód, Rzymkowice, Kolonia Stara Jamka, Stara Jamka, Piechocice

23.03.2021

 

Zbierane będą:

meble i odpady wielkogabarytowe, które ze względu na swoje rozmiary i masę nie mogą być umieszczane w typowych pojemnikach na odpady, np. kanapy, fotele, meblościanki, dywany oraz wielkogabarytowe opakowania ulegające biodegradacji, zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny np. pralki lodówki, kuchenki, odkurzacze, telewizory, żelazka, wiertarki, tostery, roboty, komputery, myszy komputerowe, klawiatury itp.  Zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny musi być oddany w całości, bez wymontowania elektroniki.

Nie będziemy zabierać:

Opon, wszelkiego rodzaju odpadów budowlanych i remontowych tj. desek, paneli, okien, drzwi, części ogrodzeń, muszli klozetowych, brodzików, umywalek, grzejników itp. oraz części samochodowych np. zderzaków, siedzeń samochodowych  itp. Nie będą również odbierane wszelkiego rodzaju  odpady niebezpieczne (akumulatory, papa, azbest, chemikalia, farby, smary itp.).

Pamiętaj:

Odpady należy wystawiać do godz. 7:00 przed posesjami (lub przy gniazdach zbiorczych – dot. SM, Wspólnot Mieszkaniowych itp.) w sposób nie powodujący zakłócenia w ruchu pieszym i kołowym umożliwiającym dojazd do nich samochodem ciężarowym. Mieszkańcom, którzy nie wystawią odpadów przed posesję w ustalonym terminie nie gwarantujemy ich odbioru – samochody nie będą zawracane z trasy przejazdu na indywidualne zgłoszenie. 

ORGANIZATORZY:  PGK EKOM Sp. z o.o. w Nysie oraz Gmina Korfantów