Dziś są imieniny: Joachima, Nory, Stefana
Wybierz język:
 20-03-2008 09:46

Oferty współpracy zagranicznej dla firm

Poniżej zamieszczamy aktualne oferty współpracy dla firm z naszego regionu oraz zaproszenie na imprezę promocyjno-handlowa w Berlinie, które otrzymaliśmy z Biura współpracy Gospodarczej Województwa Opolskiego w Nadrenii - Palatynacie .

 Do pobrania: DOCZaproszenie na imprezę promocyjno-handlową w Berlinie

 Aktualne oferty współpracy z Niemiec dla firm z woj. opolskiego
Ostatnia aktualizacja: marzec 2008.
Kontakt w sprawie poniższych ofert w jęz. polskim:

Biuro Współpracy Gospodarczej Województwa Opolskiego
dr Przemysław Łebzuch
Internet:
www.opolskie.de
E-Mail:

Tel.: +49 6543 509437
Fax: +49 6543 509439

Adres pocztowy:
MOEZ Rheinland-Pfalz GmbH
Dr. Przemyslaw Lebzuch
Geb. 890
D-55483 Hahn-Flughafen
Niemcy

1.  Szukam polskiego producenta/usługodawcy
 
Okna z aluminium. Wschodnioniemiecka firma montażowo-handlowa poszukuje w woj. opolskim producenta okien z aluminium.
Numer oferty: DE-032008-01


Węgiel drzewny, brykiety i rozpałka do grilla. Niemiecka hurtownia chemii gospodarczej nawiąże w woj. opolskim współpracę z producentem węgla drzewnego do grilla (opakowania 2,5 i 10 kg), brykietów do grilla (opakowania ok. 3 kg), rozpałki w płynie na bazie parafiny lub paliwa ciekłego (1 L) oraz świeczek woskowych.
Numer oferty: DE-022008-07


Rusztowania podporowe i słupki drewniane dla rolnictwa. Niemiecka firma poszukuje w woj. opolskim producenta rusztowań podporowych i słupków z drewna  wykorzystywanych przy uprawach winorośli i warzyw oraz w sadach. Poszukiwane są słupki okrągłe, bez kory i bez impregnacji, o różnej długości.
Numer oferty: DE-022008-05


Artykuły biurowe z papieru i plastiku. Niemiecka firma handlowa poszukuje w woj. opolskim producenta artykułów biurowych z papieru i kartonu (teczki biurowe, segregatory itp.) oraz z plastiku (teczki reklamowe i prezentacyjne, folie biurowe, clipboardy, skoroszyty, obwoluty, okładki i in.).
Numer oferty: DE-022008-04


Akcesoria dla zwierząt domowych. Niemiecka firma handlowa poszukuje w woj. opolskim producenta akcesoriów dla zwierząt domowych (gł. psów) legowiska, ubranka i in. Oczekiwane są regularne dostawy i dłuższa współpraca.
Numer oferty: DE-022008-01


Profile z tworzyw sztucznych. Producent artykułów z tworzywa sztucznego wzmacnianego włóknami szklanymi (typ GFK) posiadający w swojej ofercie np. różnego typu kanały/rurki na kable (dla firm telekomunikacyjnych, dla kolei i in.), "kraty antypoślizgowe" na podłogę oraz wszelkie inne masywne, produkty dla przemysłu i gospodarstw domowych, które dotychczas produkowano z drewna, stali, betonu czy aluminium poszukuje w Opolskiem firm, które podjęłaby się montażu ww. produktów oraz ich dystrybucji.
Numer oferty: DE-112007-03

 
Palety typu "EURO". Niemiecka firma poszukuje na Opolszczyźnie producenta euro-palet zgodnych z normą EPAL. Oczekiwana jest długoterminowa współpraca i stałe dostawy określonej ilości palet.
Numer oferty: DE-112007-01

 
Producent mebli na zlecenie. Niemiecka firma poszukuje na Opolszczyźnie podwykonawcy lakierowanych mebli z płyty MDF lub w melaminie wg ustalonego ze zleceniodawcą wzoru.
Numer oferty: DE-102007-11


Laminat. Niemiecka firma poszukuje na Opolszczyźnie producenta laminatu.
Numer oferty: DE-102007-10


Produkcja dźwigarów z drewna. Niemiecka firma produkcyjna z siecią handlową w całej Europie poszukuje firmy specjalizującej się w budowie dachów, domów lub hal celem uruchomienia produkcji dźwigarów z drewna i ich dystrybucji w Polsce. Udostępniona zostanie licencja na produkcję wraz z maszyną. Nowy kontrahent będzie prowadził w Polsce produkcję oraz wyłączną dystrybucję opatentowanego i uznanego w Europie produktu.
Numer oferty: DE-102007-08


Kosmetyki. Niemiecka firma poszukuje producenta kosmetyków (mydło, szampony, żele do peelingu i in.).
Numer oferty: DE-102007-07


Papier higieniczny. Niemiecka firma poszukuje dostawcy ręczników z papieru oraz papieru toaletowego (regularne dostawy w dużych ilościach).
Numer oferty: DE-102007-06


Artykuły z papieru/plastiku. Przedsiębiorstwo handlowo-produkcyjne z Niemiec poszukuje w woj. opolskim producenta torebek i siatek z papieru, reklamówek oraz plastikowych pojemników na żywność.
Numer oferty: DE-102007-04


Filiżanki. Niemiecki odbiorca poszukuje dostawcy filiżanek z porcelany.
Numer oferty: DE-102007-03


Koszulki i bluzy. Niemiecka firma poszukuje producenta koszulek (t-shirt i polo) oraz bluz.
Numer oferty: DE-102007-02

 
Produkty do ogrodu z drewna. Poszukiwana jest polska firma produkcyjna zainteresowana eksportem następujących artykułów ogrodowych z drewna: płoty osłonowe, pergole, skrzynki na kwiaty, skrzynki na urządzenia ogrodowe, palisady, oheblowane i impregnowane ciśnieniowo deski oraz belki.
Numer oferty: DE-092007-01

 
Palety jednorazowe. Duża firma produkcyjna z Niemiec poszukuje na Opolszczyźnie producenta palet jednorazowych na swoje produkty wykonywanych wg wcześniej ustalonego wzoru.
Numer oferty: DE-072007-05

 
Worki foliowe na odpady. Firma handlowa z Niemiec poszukuje w województwie opolskim producenta worków foliowych na śmieci o różnej pojemności: 60-90-120 litrów.
Numer oferty: DE-072007-03


Konstrukcje stalowe. Niemiecka firma oferująca licencje na system montażu konstrukcji stalowych poszukuje zakładu produkującego na zlecenie części do konstrukcji stalowych (przeznaczenie: hale wystawowe i in.).
Numer oferty: DE-052007-042. Szukam polskiego dystrybutora/oferuję usługi
 
Wachlarzowe parasole przeciwsłoneczne. Niemiecka firma produkcyjna oferująca licencjonowane, przenośne parasole przeciwsłoneczne z możliwością łatwego przymocowania ich do leżaków, wózków dziecięcych, stolików a nawet plecaka poszukuje w woj. opolskim hurtownie lub punkty sprzedaży detalicznej zainteresowane dostawą i zbytem ww. produktu.
Numer oferty: DE-022008-02


Usługi marketingowe i doradcze na Węgrzech. Węgierska firma consultingowa oferuje przedsiębiorcom opolskim pomoc w nawiązaniu kontaktów gospodarczych na Węgrzech (import, eksport, współpraca i in.), wsparcie w promocji na rynku węgierskim oraz możliwość otwarcia przedstawicielstwa.
Numer oferty: DE-022008-03


Tablice orientacyjne, ostrzegawcze i ewakuacyjne, oznakowanie BHP, piktogramy. Renomowany niemiecki producent i dostawca kompleksowych rozwiązań z dziedziny oznakowania budynków oraz lokali (analiza, koncepcja, produkcja, instalacja) oferuje wysokiej klasy systemy orientacyjne, informacyjne i BHP dla firm, urzędów oraz sektora krajoznawczo-turystycznego.
Numer oferty: DE-022008-06


Komisjonowanie, pakowanie, etykietowanie i przesyłka towarów. Niemiecka firma z Nadrenii-Palatynatu oferuje polskim producentom odbiór jednostek ładunkowych, składowanie na paletach, komisjonowanie i przygotowanie towarów do przesyłki lub sprzedaży (indywidualne opakowanie, etykiety i in. elementy).
Numer oferty: DE-012008-01


Maszyna do produkcji lodów. Duża wydajność, naturalne składniki, niewielka powierzchnia produkcyjna (urządzenie mobilne połączone z ladą). Możliwość produkcji shakeów, kawy mrożonej i lodów. Oferowana jest maszyna oraz technologia.
Numer oferty: DE-122007-01


Infrastruktura telekomunikacyjna. Francuska firma oferuje kompleksowe usługi w zakresie budowy infrastruktury radiowej i telekomunikacyjnej (sieci stacjonarne, komórkowe, DSL, radio, anteny nadawcze i odbiorcze i in.) i poszukuje w woj. opolskim firm zainteresowanych współpracą.
Numer oferty: DE-112007-04

 
Profile z tworzyw sztucznych. Producent artykułów z tworzywa sztucznego wzmacnianego włóknami szklanymi (typ GFK) posiadający w swojej ofercie np. różnego typu kanały/rurki na kable (dla firm telekomunikacyjnych, dla kolei i in.), "kraty antypoślizgowe" na podłogę oraz wszelkie inne masywne, produkty dla przemysłu i gospodarstw domowych, które dotychczas produkowano z drewna, stali, betonu czy aluminium poszukuje w Opolskiem firm, które podjęłaby się montażu ww. produktów oraz ich dystrybucji.
Numer oferty: DE-112007-03


Dodatki paszowe i preparaty witaminowo-mineralne. Niemieckie przedsiębiorstwo specjalizujące się w produkcji wysokiej jakości dodatków paszowych, preparatów witaminowo-mineralnych dla zwierząt, enzymów, konserwantów oraz biogazu poszukuje w woj. opolskim dystrybutora/punktu sprzedaży (najchętniej z doświadczeniem w handlu produktami rolnymi).
Numer oferty: DE-112007-02


Systemy ścianek działowych. Niemiecka firma produkująca licencjonowane systemy ścianek działowych (sprzedawanych już w innych częściach Europy i w Ameryce) poszukuje w woj. opolskim lecencjobiorcy, któremu oferuje dostawy i szkolenia (chętnie istniejące zakłady stolarskie, firmy przetwarzające metal lub drewno).
Numer oferty: DE-102007-12

 
Pokrowce samochodowe. Niemiecka firma produkująca wysokiej jakości pokrowce do samochodów każdej marki oraz uniwersalne pakiety grzewcze do foteli samochodowych poszukuje na terenie Opolszczyzny kooperantów zainteresowanych kupnem powyższych produktów oraz ich dystrybucją (przedstawicielstwo handlowe w Polsce). Oferta kierowana jest przede wszystkim do hurtowni z częściami samochodowymi oraz warsztatów samochodowych.
Numer oferty: DE-082007-01


Offsetowe maszyny drukarskie. Niemiecka firma zainteresowana jest zakupem i sprzedażą używanych maszyn offsetowych drukarskich takich jak: Heidelberg, Roland, BKA i inne.
Numer oferty: DE-082007-02

 
Kompleksowy serwis IT.
Znana niemiecka firma informatyczna oferuje nowoczesne systemy operacyjne, akcesoria sieciowe, elektroniczne rozwiązania komunikacyjne, zapory ogniowe (firewalls), drukarki, kompletne oprogramowanie dla dużych firm i biur podróży wraz z pełnym serwisem, dostawą wszelkich urządzeń i szkoleniem pracowników.
Numer oferty: DE-082007-06


Systemy archiwizacji danych. Niemiecka firma usługowo-handlowa oferuje kompleksowe systemy dysków optycznych CD i DVD (dyski BD, PDD oraz moduły NSM) do archiwizacji danych w „elektronicznych bibliotekach” typu Multi-Recorder o bardzo dużej pojemności (135 TB). Poszukiwany jest dystrybutor w woj. opolskim.
Numer oferty: DE-082007-07


Usługi naprawcze, dostawcze i in. na terenie Niemiec. Oferta dla firm eksportujących swe towary do Niemiec. Przedsiębiorstwo posiadające kilkanaście oddziałów na terenie Niemiec zachodnich przejmie następujące usługi:
- reklamacje na terenie Niemiec (serwis gwarancyjny),
- kontrola przesyłanych towarów,
- sortowanie towarów,
- przepakowywanie,
- transport,
- obróbki, poprawki, naprawy.
Numer oferty: DE-082007-08


Ławy ogrodowe, palisady, płoty i in. Producent ławek ogrodowych, palisad i płotów z plastiku, piaskownic, donic ogrodowych, koszy, ścian chroniących przed hałasem - wykonywanych z materiału uzyskanego z przerobu odpadów plastikowych - poszukuje odbiorców swoich produktów.
Numer oferty: DE-072007-02


Niemiecki producent środków chemicznych dla przemysłu skórzanego poszukuje w Polsce przedstawicieli handlowych i dystrybutorów, którzy rozprowadzaliby ww. produkty wśród garbarni i innych przedsiębiorstw zajmujących się wyprawą i obróbką skór.
Numer oferty: DE-072007-01


Butle gazowe. Producent lekkich i odpornych na korozję butli gazowych z aluminium (pojemność od 6 kg do 20 kg propanu/butanu) poszukuje dystrybutora na Opolszczyźnie.
Numer oferty: DE-012007-02


Dodatki spożywcze. Niemiecki producent dodatków spożywczych poszukuje wyłącznego przedstawiciela handlowego w Polsce z doświadczeniem w branży spożywczej na następujące grupy towarów:
- dodatki do art. spożywczych (emulgatory, stabilizatory, przyprawy),
- dodatki funkcjonalne do przetworów mięsnych,
- opakowania do przetworów mięsnych.
Numer oferty: DE-042007-02


Mieszanki piekarskie. Niemiecki producent surowców do wyrobów piekarniczych (m.in. chleb toastowy, hamburgery), środków do pieczenia i półproduktów dla piekarni poszukuje generalnego importera z doświadczeniem na rynku i siecią dystrybucyjną.
Numer oferty: DE-042007-03