Dziś są imieniny: Bogumiła, Gerarda, Józefy
Wybierz język:
 08-07-2021 14:59

Bezpłatne publiczne hotspoty Wifi4EU w Korfantowie

Dzisiaj zakończono montaż bezpłatnych publicznych punktów dostępu do internetu na terenie Korfantowa. Sieć obejmie swoim zasięgiem oba budynku urzędu, plac Rynek, ul. Reymonta, częściowo ul. Wyzwolenia i pl. Wolności, parking w okolicach Biedronki, podwórko przed Zespołem Szkolno Przedszkolnym w Korfantowie oraz stadion przy ul. Nyskiej. Aby zalogować się do sieci należy wyszukać na swoim urządzeniu sieć "WIFI4EU Korfantow", a następnie zalogować się do niej.

Budowa sieci została sfinansowana w całości z pozyskanego bonu o wartości 15000 euro z programu „ŁĄCZĄC EUROPĘ” (CEF) – WiFi4EU”, natomiast gmina pokrywa koszt dostęp do internetu. Inwestycję zrealizowała firma Tritech New Technologies sp.z o.o z Warszawy.

Za pośrednictwem programu WiFi4EU Komisja Europejska zamierza propagować bezpłatny dostęp do bezprzewodowego internetu dla mieszkańców Europy i turystów w przestrzeniach publicznych – takich jak parki, place, budynki publiczne, biblioteki, ośrodki zdrowia i muzea w całej Europie. Więcej o programie WiFi4EU na stronie: https://ec.europa.eu/digital-single-market/en/wifi4eu-gminy

WiFi4EU - General - fb-tw.003.jpeg