Dziś są imieniny: Klary, Romana, Rozyny
Wybierz język:
 03-12-2008 10:33

Dopłaty do zużytego materiału siewnego

KOMUNIKAT PRASOWY
Dopłaty do zużytego materiału siewnego – wnioski można składać od 1 grudnia br. do 15 lutego 2009r.
 
Agencja Rynku Rolnego informuje, że od 1 grudnia br. do 15 lutego 2009r., można składać wnioski o przyznanie dopłaty z tytułu zużytego do siewu lub sadzenia materiału siewnego kategorii elitarny lub kwalifikowany mającej charakter pomocy de minimis w rolnictwie.
W powyższym terminie dopłatami objęte są:
·       zboża ozime (zakupione lub wydane z magazynu i zużyte do siewu w okresie od 1 lipca do 30 listopada 2008 r.),
Stawki dopłat
Stawka dopłaty do 1 ha powierzchni gruntów ornych obsianych materiałem siewnym kategorii elitarny lub kwalifikowany wynosi:
·       100 zł – w przypadku zbóż i mieszanek zbożowych.
Aby uzyskać dopłatę do zużytego materiału siewnego należy zachować minimalny wysiew, na 1 ha powierzchni gruntów ornych, określony dla danego rodzaju zboża.
Uwaga - nowy wzór wniosku
Wniosek o dopłatęnależy składać tylko na nowym formularzu, opublikowanym na stronie internetowej ARR. Formularze wniosków wykorzystywane w poprzednich terminach składnia wniosków są nieaktualne i nie będą mogły być podstawą przyznania dopłaty.
 
Wnioski należy składaćwe właściwym, ze względu na miejsce zamieszkania lub siedzibę producenta rolnego, Oddziale Terenowym ARR.
Szczegółowe warunki udzielania dopłat, nowy formularz wniosku oraz instrukcja wypełniania wniosku dostępne są na stronie internetowej www.arr.gov.pl
 
Informacje na temat mechanizmu dopłat do materiału siewnego można uzyskać na stronie internetowej www.arr.gov.pl, oraz w Oddziale Terenowych Agencji Rynku Rolnego w Opolu czynnym codziennie od poniedziałku do piątku w godzinach od 7.30-15.30, tel. 077-4417000