Dziś są imieniny: Edwina, Rosławy, Rozalii
Wybierz język:
 11-08-2021 08:41

Otwarcie Centrum Integracji Społecznej w Rynarcicach

logo-Słodka Kraina.jpeg

Operacja pn. „Budowa Centrum Integracji Społecznej w Rynarcicach” mająca na celu stworzenie warunków do samorealizacji oraz integracji społeczności Rynarcic determinujących rozwój miejscowości poprzez udostępnienie jej mieszkańcom budynku świetlicy wiejskiej współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach operacji typu „Inwestycje w obiekty pełniące funkcje kulturalne” w ramach działania „Podstawowe usługi i odnowa wsi na obszarach wiejskich” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

 

W dniu 7 sierpnia 2021 roku odbyło się uroczyste otwarcie Centrum Integracji Społecznej w Rynarcicach. W uroczystości udział  wzięli: członek Zarządu Województwa Opolskiego – Antoni Konopka, Wiceprzewodnicząca Rady Powiatu Nyskiego Danuta Korzeniowska, radni Rady Miejskiej w Korfantowie wraz z Przewodniczącym Ryszardem Dusiem, Dyrektor Miejsko-Gminnego Ośrodka, Kultury, Sportu i Rekreacji w Korfantowie Ewa Szczepańska-Kręcidło, Naczelnik Wydziału Infrastruktury Komunalnej i Inwestycji Urzędu Miejskiego w Korfantowie – Pan Gracjan Kurzeja, Naczelnik Wydziału Organizacyjnego i Spraw Obywatelskich – Pani Ewelina Siwek oraz inni zaproszeni goście i mieszkańcy wsi.

Przybyłych na spotkanie zaproszonych gości przywitał Burmistrz Korfantowa – Janusz Wójcik oraz Sołtys Rynarcic – Monika Dawidowicz.

 Nowo wybudowany obiekt poświęcony został przez ks. Bronisława Dołhana, a wstęgę symbolizującą jego otwarcie przecięli  gospodarz:  burmistrz, sołtys, Przewodniczący Rady Miejskiej w Korfantowie oraz Antoni Konopka.

Burmistrz podczas swojej przemowy dziękował wszystkim tym, którzy zaangażowali się w realizację przedsięwzięcia „Budowa Centrum Integracji Społecznej w Rynarcicach”, a przede wszystkim mieszkańcom Rynarcic, którzy zdeterminowali, byli, aby obiekt integracyjny w miejscowości został wybudowany. Determinacja mieszkańców powodowała, że gmina szukała i znalazła w 2020 roku  wsparcie finansowe, dzięki któremu inwestycja mogła zostać zrealizowana.  Podkreślić należy, że zebrania wiejskie w poprzednich latach  przeprowadzane były w garażu blaszanym, podstawionym autobusie, czy u swoich sąsiadów w świetlicy
w Kuropasie.   

            Gmina Korfantów przedsięwzięcie pn. „Budowa Centrum Integracji Społecznej w Rynarcicach” zrealizowała w ramach operacji typu „Inwestycje w obiekty pełniące funkcje kulturalne”. Zadanie ma na celu stworzenie warunków do samorealizacji oraz integracji społeczności Rynarcic determinujących rozwój miejscowości poprzez udostępnienie jej mieszkańcom budynku świetlicy wiejskiej. Przedsięwzięcie współfinansowane zostało ze środków Unii Europejskiej w ramach działania „Podstawowe usługi i odnowa wsi na obszarach wiejskich” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

W ramach realizacji projektu świetlica wiejska w Rynarcicach wyposażona została w komputer z monitorem, ruter, projektor oraz ekran projekcyjny.

 Mieszkańcom Rynarcic życzymy, aby nowo oddany obiekt był miejscem spotkań, radości, integracji i sprzyjał rozwojowi mieszkańców i miejscowości! Niech służy jak najlepiej.

Wartość realizowanej operacji „Budowa Centrum Integracji Społecznej w Rynarcicach” wyniosła 516 174,11 zł, w tym ze środków EFRROW: 266 334,00 zł.

 

Fotorelacja z otwarcia  obiektu poniżej. 

 

 

Więcej zdjęć na naszym profilu Facebook.