Dziś są imieniny: Geraldy, Honoriusza, Wery
Wybierz język:
 15-10-2021 13:28

Uroczystość wręczenia Medali Za Długoletnie Pożycie Małżeńskie

Tegoroczna uroczystość wręczenia Medali Za Długoletnie Pożycie Małżeńskie odbyła się 12 października na sali świetlicy wiejskiej w Starej Jamce. Tym razem Złote Gody świętowało 14 par, które w związku małżeńskim przeżyły 50 lat czyli związek małżeński zawierały w 1971 roku. Na uroczystości obecnych było 13 par.

Dostojni Jubilaci to:

 1. Borsuk Andrzej i Urszula
 2. Brzezina Jan i Władysława
 3. Florek Antoni i Maria
 4. Hybel Marian i Danuta
 5. Kamiński Marian i Zofia
 6. Kozubek Józef i Teresa
 7. Łabuz Wojciech i Janina
 8. Maziak Józef i Dorota
 9. Niemas Stanisław i Łucja
 10. Pałamarz Stanisław i Małgorzata
 11. Pejas Władysław i Zofia
 12. Pietrzykowski Józef i Gizela
 13. Przybyszewski Zbigniew i Mieczysława
 14. Walczak Tadeusz i Teresa

Spotkanie było pełne wspomnień i wzruszeń oraz refleksji nad spędzonymi wspólnie latami, było podkreśleniem wagi wartości rodzinnych oraz znaczenia trwałości małżeństwa, a jednocześnie było symbolem wszystkiego co w życiu najcenniejsze i jednocześnie najtrudniejsze: miłości, wytrwałości, zrozumienia i oddania. Było dowodem na to, że w dzisiejszej rzeczywistości –w zmieniającym się systemie wartości, gdzie rodzina i wieloletnie związki przeżywają coraz poważniejsze kryzysy – warto być razem na dobre i na złe, a zwłaszcza na złe, bo każda z par mogła potwierdzić, że w ich życiu były trudne chwile, w których wzajemne wsparcie, cierpliwość i oddanie było niezastąpione.

Gorąco jeszcze raz wszystkim Jubilatom gratulujemy i życzymy, aby to Wasze wspólne życie wraz z jego najpiękniejszymi cechami, było dla Was i dla Waszych biskich oznaką szczęścia i osobistego sukcesu. Życzymy także dużo zdrowia i wielu jeszcze pięknych Jubileuszy.

Oprawę gastronomiczną imprezy zapewniło Koło Gospodyń Wiejskich ze Starej Jamki – serdecznie dziękujemy – było pysznie i dostojnie.