Dziś są imieniny: Leoncjusza, Michała, Renaty
Wybierz język:
 08-02-2022 08:01

II Grand Prix Opolskiego Związku Skata

6 lutego br. w holu budynku Szkoły Podstawowej nr 2 w Korfantowie rozegrane zostało II Grand Prix Opolskiego Związku Skata pod honorowym patronatem Burmistrza Korfantowa Janusza Wójcika. W Grand Prix udział wzięło łącznie 88 uczestników w tym 1 kobieta.

Skat często określany "śląskim brydżem" to gra karciana szczególnie rozpowszechniona w Niemczech, Śląsku i na Kaszubach. W grze biorą udział trzy osoby, a  w każdej rozgrywce dwie osoby grają przeciwko jednej, która wygrała licytację poprzedzającą daną rozgrywkę. Dopuszczalna jest też gra w cztery lub więcej osób, jednak w rozgrywce uczestniczą zawsze trzy osoby.

Wśród uczestników turnieju rozegranego w niedzielę zostały rozdysponowane materiały promocyjne, a Burmistrz Korfantowa ufundował puchary, nagrody rzeczowe i zapewnił poczęstunek przygotowany przez Panie z SP Nr 2 w Korfantowie.

Turniej skata Korfantów 06.02.2022 r..jpeg

Wyniki II Grand Prix Opolskiego Związku Skata poniżej:

 

II Grand Prix Opolskiego Związku Skata  2022 – Korfantów

Gospodarz  zawodów:

OZSkat Opole

 

 

w  dniu:

6.02.2022

 

Sędzia – Paweł Kiszka

Kierownictwo

Paweł Kiszka

 

Sekretariat:

Franciszek Świtała

Mce

Nazwisko,  imię

Klub

suma

 

1  Seria

2  Seria

3  Seria

z gry

w

 Z gry

w

 Z gry

w

 Z gry

w

1

Kocot Andrzej

NITRON Krupski Młyn

3432

31

705

7

1330

12

1397

12

2

Samol Krzysztof

NITRON Krupski Młyn

3375

30

1488

14

743

7

1144

9

3

Siedlecki Bronisław

VICTORIA TRANZYT Chróścice

3210

25

1157

9

836

8

1217

8

4

Wyszka Piotr

Dziedzice

3158

29

1457

10

499

8

1202

11

5

Fleischer Grzegorz

VICTORIA TRANZYT Chróścice

2921

28

757

9

1170

11

994

8

6

Maron Teofil

INSTALATOR 4 ASY Bytom

2910

30

646

8

898

11

1366

11

7

Sojczyński Zdzisław

INSTALATOR 4 ASY Bytom

2855

25

964

8

1098

9

793

8

8

Kandzia Lidia

KOMAX Borki – Opole

2830

29

1080

9

1012

9

738

11

9

Szymura Piotr

K.S.KAROLINKA Gogolin

2829

31

828

8

944

11

1057

12

10

Świtek Władysław

JORDAN Kończyce Zabrze

2803

27

1046

8

928

11

829

8

11

Loga Krystian

RAMSCH Chrzowice

2797

22

1086

10

836

6

875

6

12

Machoń Jarosław

LZS Ligota Dolna

2761

25

839

9

1014

6

908

10

13

Burczyk Andrzej

LECH Kędzierzyn-Koźle

2674

22

872

6

969

9

833

7

14

Bryłka Ernest

KS KUŹNIA Zawadzkie

2643

20

1095

8

1048

9

500

3

15

Cyran Eugeniusz

LKS Lyski

2574

24

1026

10

633

6

915

8

16

Witkowski Tadeusz

LECH Kędzierzyn-Koźle

2552

25

800

9

867

8

885

8

17

Pijanka Andrzej

VICTORIA TRANZYT Chróścice

2544

33

696

8

1177

14

671

11

18

Mencler Jan

LZS Kujawy

2533

21

975

8

893

6

665

7

19

Trzeciakowski Jerzy

LECH Kędzierzyn-Koźle

2524

22

937

9

1053

10

534

3

20

Hanusek Tomasz

LKS Górki Śl.

2515

28

722

8

742

10

1051

10

21

Knopik Józef

LZS Ligota Dolna

2426

27

796

9

586

8

1044

10

22

Kościelny Roman

SKAT Kolonowskie

2426

22

676

9

1220

8

530

5

23

Bulak Ryszard

LKS Górki Śl.

2416

22

631

7

966

8

819

7

24

Sikora Henryk

INSTALATOR 4 ASY Bytom

2404

26

901

9

596

6

907

11

25

Wybraniec Jerzy

LZS Kujawy

2403

20

964

9

1059

9

380

2

26

Pisula Eugeniusz

Tranzyt Małapanew Ozimek

2398

22

508

5

675

6

1215

11

27

Cieślik Gerard

ZAWISZA Stara Kuźnia

2384

21

432

3

817

8

1135

10

28

Gruszka Alfons

SwORNICA Opole – Czarnowąsy

2366

24

802

8

751

9

813

7

29

Więcek Jan

MDK Kalety

2362

23

864

8

677

7

821

8

30

Kowalczyk Bogdan

LZS Ligota Dolna

2360

18

795

6

867

8

698

4

31

Kuźniak Przemysław

LZS Ligota Dolna

2359

30

519

7

882

13

958

10

32

Imach Marek

NITRON Krupski Młyn

2335

26

950

10

490

5

895

11

33

Broża Rudolf

LKS Górki Śl.

2331

25

684

8

953

8

694

9

34

Tabak Henryk

MOK GUIDO Zabrze

2318

15

562

5

1256

7

500

3

35

Czerepak Bolesław

ZAWISZA Stara Kuźnia

2289

18

306

3

754

5

1229

10

36

Koziorowski Piotr

LZS Ligota Dolna

2242

22

640

8

432

5

1170

9

37

Pluta Stanisław

Tranzyt Małapanew Ozimek

2215

20

895

8

420

4

900

8

38

Przynicki Rajnard

LKS Górki Śl.

2199

22

576

7

764

8

859

7

39

Pielacz Wojciech

GKS DĄB Gaszowice

2198

24

894

9

376

5

928

10

40

Pilarski Ryszard

NITRON Krupski Młyn

2192

25

809

7

736

8

647

10

41

Glied Joachim

VICTORIA TRANZYT Chróścice

2165

17

478

5

587

5

1100

7

42

Tokar Kazimierz

S.C. HERKULES Rydułtowy

2131

18

712

5

755

7

664

6

43

Szklorz Roman

KOMAX Borki – Opole

2126

20

714

7

544

7

868

6

44

Szulik Mirosław

LKS Lyski

2091

23

944

9

580

5

567

9

45

Piątek Marek

ZAWISZA Stara Kuźnia

2088

18

636

7

365

3

1087

8

46

Czernikarz Andrzej

INSTALATOR 4 ASY Bytom

2069

23

435

5

569

10

1065

8

47

Kasparek Marian

LKS Górki Śl.

2064

24

829

7

930

10

305

7

48

Biernacki Zdzisław

LECH Kędzierzyn-Koźle

2060

22

693

8

1043

9

324

5

49

Kaszuba Piotr

NITRON Krupski Młyn

2054

25

886

10

780

9

388

6

50

Szimber Andrzej

LZS Ligota Dolna

2052

24

966

10

458

7

628

7

51

Wodniok Bernard

LZS Ligota Dolna

2045

23

335

5

1129

10

581

8

52

Krawczyk Ryszard

LZS Ligota Dolna

2021

20

915

8

729

7

377

5

53

Deptała Leon

SKAT Kolonowskie

1993

18

266

2

955

9

772

7

54

Burdzik Ireneusz

WOKiR Połomia

1968

16

659

6

832

6

477

4

55

Morawiec Bronisław

LZS Ligota Dolna

1947

26

824

7

1049

12

74

7

56

Kędzia Stanisław

LZS Ligota Dolna

1939

20

587

6

740

9

612

5

57

Barysz Marcin

LZS Kujawy

1925

23

581

9

953

10

391

4

58

Zmuda Hubert

RAMSCH Chrzowice

1905

21

551

6

787

8

567

7

59

Byczek Stanisław

K.S.KAROLINKA Gogolin

1892

28

1011

12

435

8

446

8

60

Piątek Marcin

ZAWISZA Stara Kuźnia

1850

14

684

5

500

5

666

4

61

Goncerzewicz Roman

LECH Kędzierzyn-Koźle

1820

19

251

5

683

6

886

8

62

Noga Leszek

INSTALATOR 4 ASY Bytom

1809

19

400

6

856

5

553

8

63

Grzywa Teofil

LZS Kujawy

1799

17

692

7

402

3

705

7

64

Gierszendorf Bogdan

MOK GUIDO Zabrze

1768

21

600

6

1286

12

-118

3

65

Płaczek Ryszard

LKS Górki Śl.

1712

17

739

8

836

7

137

2

66

Nowak Bernard

LZS Kujawy

1709

16

845

7

237

4

627

5

67

Skrzipczyk Paweł

SWORNICA Opole - Czarnowąsy

1698

17

540

6

292

3

866

8

68

Mitko Antoni

K.S.KAROLINKA Gogolin

1635

15

805

6

489

5

341

4

69

Wieja Piotr

K.S.KAROLINKA Gogolin

1585

24

598

6

790

10

197

8

70

Kraka Marcin

SKAT Kolonowskie

1554

18

693

8

477

7

384

3

71

Skubała Roman

LZS Ligota Dolna

1538

20

714

8

708

7

116

5

72

Grohs Paweł

KSS Pawonków

1535

15

544

5

304

3

687

7

73

Brand Roman

LZS Ligota Dolna

1519

22

1023

10

-46

3

542

9

74

Jarosz Joachim

RAMSCH Chrzowice

1499

20

558

7

467

8

474

5

75

Cisek Edward

S.C. HERKULES Rydułtowy

1495

22

-7

5

536

10

966

7

76

Hadamek Józef

K.S.KAROLINKA Gogolin

1456

16

609

4

490

6

357

6

77

Walczyk Krzysztof

K.S.KAROLINKA Gogolin

1388

19

637

7

845

8

-94

4

78

Larysz Józef

LZS Kujawy

1386

15

280

4

130

6

976

5

79

Daniel Patryk

MDK Kalety

1283

13

569

6

94

1

620

6

80

Kukowka Henryk

KSS Pawonków

1262

13

234

2

624

7

404

4

81

Wikarek Damian

INSTALATOR 4 ASY Bytom

1241

15

55

2

446

5

740

8

82

Respondek Jan

KSS Pawonków

1217

17

407

8

608

5

202

4

83

Brynza Krystian

LZS Kujawy

1149

18

-454

3

795

7

808

8

84

Gajdzik Piotr

JORDAN Kończyce Zabrze

970

20

144

4

844

9

-18

7

85

Cichoń Mariusz

LZS Leśnica

947

10

118

3

461

5

368

2

86

Farana Andrzej

LECH Kędzierzyn-Koźle

929

13

573

5

266

5

90

3

87

Stein Gerhard

Zielina

840

14

-76

4

384

5

532

5

88

Wanat Edward

K.S.KAROLINKA Gogolin

801

10

161

2

97

3

543

5