Dziś są imieniny: Aureli, Kamila, Kleofasa
Wybierz język:
 01-12-2009 11:35

Międzynarodowe Targi Poznańskie 2009

W dniach 24-27.11.2009 r. w Poznaniu odbyły się Międzynarodowe Targi Ochrony Środowiska POLEKO oraz równolegle Międzynarodowe Targi Techniki Komunalnej KOMTECHNIKA. Po raz pierwszy także zorganizowano edycję Targów dla Gmin, Miast i Regionów GMINA 2009. których oferta adresowana była do samorządów terytorialnych, stowarzyszeń oraz organizacji odpowiedzialnych za kształtowanie i rozwój polskich regionów, miast i wsi.

Podczas pierwszej edycji targów GMINA 2000 zaprezentowano najnowocześniejsze rozwiązania dla gmin, miast i regionów. Wystawcy przedstawiali produkty i usługi z zakresu kształtowania przestrzeni urbanistycznej, infrastruktury technicznej (budowa ulic, chodników, parkingów oraz architektura krajobrazu), infrastruktury społecznej, z uwzględnieniem rozwiązań przyjaznych osobom niepełnosprawnym oraz informatyzacji jednostek administracyjnych i instytucji publicznych. Na szczególne uznanie zasłużyły także Lokalne Grupy Działania funkcjonujące w ramach programu LEADER+ prezentując w znakomity sposób pełną ofertę produktów regionalnych głównie z Wielkopolski. W ramach targów GMINA 2009 zorganizowano również Salon INVESTFIELD. Było to miejsce spotkań przedstawicieli samorządów terytorialnych z reprezentantami świata biznesu, przedsiębiorcami i inwestorami oraz szansa na pełną i atrakcyjną prezentację oferty inwestycyjnej regionów.

Targi POLEKO zmieniły się w swoiste centrum informacji związanej z ekologią, efektywnym wykorzystaniem energii oraz gospodarką odpadami i recyklingiem.

Targi KOMTECHNIKA to z kolei miejsce gdzie profesjonaliści mieli okazję spotkać dostawców techniki i technologii komunalnej. Program ponad 50 ciekawych debat, seminariów i konferencji okazał się dobrym dopełnieniem tych interesujących ekspozycji. Podczas spotkań poruszono m.in. kwestie zagospodarowania odpadów, również pod kątem pozyskania z nich energii do dalszego wykorzystania.
Swoją ofertę na targach w Poznaniu zaprezentowało łącznie 900 firm i instytucji z 23 krajów.

26112009107.jpeg targi II.jpeg targi III.jpeg targi IV.jpeg