Dziś są imieniny: Aureli, Kamila, Kleofasa
Wybierz język:
 17-06-2009 13:26

XIV Spotkanie Miast Friedlandzkich

W dniach 12 – 15 czerwca br. delegacja Gminy Korfantów wzięła udział w XIV Oficjalnym Spotkaniu Miast Friedlandzkich, które odbyło się we Friedlandzie Niederlausitz w Niemczech.

Naszą Gminę reprezentowali: Pan Zdzisław Martyna - Burmistrz Korfantowa, Pan Jan Oleś, Pani Elżbieta Nowak, Pani Jadwiga Misiura, Pani Marzena Borsuk, Pan Joachim Luda oraz Pan Wacław Kamiński.

W I dniu odbyło się oficjalne przyjęcie przedstawicieli ośmiu Friedlandów. Następnego dnia uczestnicy spotkania zostali podzieleni na 3 grupy zwiedzające: społeczno – socjalna, odnawialne źródła energii oraz rolnictwo i turystyka, gdzie mogli podziwiać tamtejsze walory przyrody Szczególnym zainteresowaniem cieszyło się zwiedzanie klasztoru Neuzelle. Zespół klasztorny w obecnej postaci składa się z kościoła, zabudowań klasztornych, a także oranżerii. Kościół wraz z bogatym wystrojem wnętrza uchodzi za cenny przykład sztuki barokowej. Kolejną atrakcją wyjazdu były zawody na terenie festynu miejskiego w Brandenburgi, gdzie delegacja Gminy zajęła 5 miejsce w rzucie kamieniem na odległość. Tego samego dnia wieczorem, odbyła się Gala pożegnalna z udziałem wszystkich zaproszonych gości, na którym odbyło się przedstawienie dzieci ze szkoły podstawowej. Na zakończenie został odśpiewany Hymn Europy oraz pokaz sztucznych ogni.

Obraz 102.jpeg Obraz 104.jpeg Obraz 110.jpeg