Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
Reset:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Konkurs Komisji Europejskiej na rysunek lub komiks

Do 27 lutego 2009 r. można zgłaszać rysunki do konkursu „Unia Europejska i obywatelstwo” ogłoszonego przez Komisję Europejską. Zadaniem uczestników jest narysowanie jednostronicowego komiksu lub rysunku bez słów ilustrującego koncepcję obywatelstwa w UE.

Uczestnicy mają za zadanie zaprojektowanie własnego, jednostronicowego komiksu lub rysunku bez tekstu, który będzie prezentować ich wizję obywatelstwa w Unii Europejskiej.

Biuro Regionalne Województwa Śląskiego w Brukseli zachęca osoby powyżej 16 roku życia, a szczególnie uczniów, studentów i absolwentów szkół plastycznych i graficznych do udziału w konkursie.

Prace należy przesłać do 27 lutego, jednak najpierw należy wypełnić formularz rejestracyjny dostępny tutaj:
http://www.eurocartoon.eu/registration/init.shtm?lang=pl&ctry=pl

Pierwsza ocena prac zostanie przeprowadzona na szczeblu krajowym. Trzech finalistów wyłonionych w każdym kraju będzie uczestniczyć w ceremonii rozdania nagród, która odbędzie się 3 kwietnia 2009 r.

Następnie na szczeblu europejskim 27 laureatów krajowych zostanie zaproszonych do Brukseli, gdzie w dniach 9-11 maja 2009 r. jury oceniać będzie ich zwycięskie prace i wyłoni spośród nich trzech laureatów. Podczas ceremonii rozdania nagród, której przewodniczyć będzie wiceprzewodniczący Komisji Jacques Barrot, laureatom wręczone zostaną nagrody pieniężne w wysokości odpowiednio 6000 euro (1. nagroda), 4000 euro (2. nagroda) i 2000 euro (3. nagroda).

Najlepsze rysunki zostaną zaprezentowane na stronach internetowych przedstawicielstw Komisji w państwach członkowskich UE oraz na portalu Europa. Mogą również zostać wykorzystane w przyszłych kampaniach unijnych dotyczących obywatelstwa.

Konkurs umożliwi nam aktywne włączenie do tego projektu uczestników mieszkających na terenie Unii Europejskiej, którzy niekoniecznie są jej obywatelami, i dzięki temu potraktowanie tematu obywatelstwa w bardzo szerokiej perspektywie - ocenił Jacques Barrot, wiceprzewodniczący Komisji Europejskiej odpowiedzialny za politykę sprawiedliwości, wolności i bezpieczeństwa. W jego przekonaniu stawiając sobie pytanie dotyczące koncepcji obywatelstwa w Europie, dotykamy podwalin naszego życia w ramach Unii Europejskiej. Dlatego pragnę zaprosić wszystkich uczniów i studentów szkół plastycznych i graficznych w wieku od 16 lat, do zaprojektowania rysunku ilustrującego koncepcję obywatelstwa w Unii Europejskiej - mówi komisarz Barrot.

Wszelkie pytania dotyczące konkursu prosimy kierować do Biura Regionalnego Województwa Śląskiego w Brukseli:
tel. 0032 2 514 77 67

Strona internetowa konkursu:
http://www.eurocartoon.eu/index_pl.htm

Do pobrania: PDFPlakat (1,89MB).