Dziś są imieniny: Edwina, Rosławy, Rozalii
Wybierz język:
 19-01-2009 12:27

Spotkanie z sołtysami

W dniu 14 stycznia br. w sali ośrodka kultury w Korfantowie odbyło się kolejne spotkanie Burmistrza z sołtysami Gminy Korfantów. W spotkaniu tym uczestniczyło 12 sołtysów oraz zaproszeni goście.
Po przywitaniu wszystkich przybyłych Burmistrz Korfantowa przedstawił tematykę spotkania po czym przystąpił do omówienia budżetu Gminy Korfantów na 2009 rok. Do najważniejszych zadań jakie w tym roku czekają gminę  Burmistrz zaliczył: budowę nowego budynku dydaktycznego tj. gimnazjum w Korfantowie oraz aplikowanie o środki unijne w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich  na budowę świetlic w Gryżowie, Rynarcicach i Ścinawie Małej, które z tych wniosków faktycznie uzyskają dofinansowanie, okaże się po zakończeniu procedury i wyłonieniu projektów dofinansowanych. Burmistrz powiedział, że na ten rok przewidziane jest również  dokończenie rozpoczętych robót związanych z przebudową dróg w Korfantowie, oraz budowę chodników na drodze wojewódzkiej w Kuropasie.
 Burmistrz najwięcej czasu poświęcił na omówienie spraw związanych z prawidłowym wypełnieniem przez 18 miejscowości uczestniczących w programie ,,Odnowa wsi w województwie opolskim” sprawozdania z zadań realizowanych przez wsie w ubiegłym roku, tak aby zwiększyć swoje szanse przy ubieganiu się o środki zewnętrzne.
 

Poniżej prezentujemy kilka zdjęć z narady.

sesja 002.jpeg sesja 003.jpeg sesja 004.jpeg sesja 005.jpeg