Dziś są imieniny: Martyny, Macieja, Teofila
Wybierz język:
 26-09-2022 15:49

Dożynki gminne już za nami …..

W dniu 17 września 2022 roku w Przydrożu Małym odbyły się Dożynki Gminne.  Gospodarzami wydarzenia był Burmistrz Korfantowa oraz sołectwo Przydroże Małe, starostami zaś Pani Kamila Walczak i Pan Rafał Richter. Podczas uroczystości dożynkowych Burmistrz Korfantowa  Janusz Wójcik wyróżnił Państwa Irenę i Bogdana Hutnik za najlepiej prowadzone gospodarstwo rolne. Swoją obecnością zaszczycili m.in. Tomasz Kostuś – poseł na sejm RP oraz Pan Antoni Konopka - członek Zarządu Województwa Opolskiego.

Podczas uroczystości dożynkowych odbył się także konkurs koron żniwnych. W konkursie udział wzięło 12 koron  żniwnych wykonanych przez mieszkańców 12 miejscowości naszej gminy.  I miejsce zajęła korona z miejscowości Przydroże Małe, drugie miejsce –korona żniwna z Borku, trzecie miejsce korona żniwna z Piechocic. W Grand Prix wyróżniona został korona żniwna z miejscowości Puszyna, która reprezentowała naszą Gminę na dożynkach wojewódzkich.

Ponadto pomimo kapryśnej, deszczowej pogody atmosfera była gorąca, a to za sprawą atrakcji, jakie czekały w tym dniu na uczestników dożynek. Na scenie m.in. zaprezentowały się zespoły wokalne Kwiat Lotosu z Puszyny oraz Ścinawskie Koniczynki, a także przedstawicielki korfantowskiego Studia Piosenki: Pola Pater i Natalia Bidzińska. Poza sceną natomiast swój talent prezentowały rękodzielniczki z Gminnej Grupy Twórczości Artystycznej, której wyroby można było podziwiać przez cały dzień.  

Koła gospodyń wiejskich z Gminy Korfantów przygotowały liczne stanowiska gastronomiczne, na których serwowane były przepyszne ciasta i słodkości oraz dania tradycyjne takie jak bigos czy grochówka.