Dziś są imieniny: Martyny, Macieja, Teofila
Wybierz język:
 20-10-2022 14:41

Uroczystość wręczenia ,,Medali Za Długoletnie Pożycie Małżeńskie”

Tegoroczna uroczystość wręczenia Medali Za Długoletnie Pożycie Małżeńskie odbyła się 18 października na sali świetlicy wiejskiej w Starej Jamce. Tym razem Złote Gody świętowało 10 par, które w związku małżeńskim przeżyły 50 lat czyli związek małżeński zawierały w 1972 roku. Na uroczystości obecnych było 10 par.

Dostojni Jubilaci to:

  1. Bej Stanisław i Anna
  2. Dyląg  Stefan i Stanisława    
  3. Feluś Ferdynand i Maria       
  4. Gliński Stefan i Helena         
  5. Kulig Józef i Grażyna           
  6. Kuzior Czesław i Krystyna  
  7. Olszewski Jerzy i Danuta                 
  8. Rojek Mieczysław i Teresa  
  9. Sosulski Jan i Maria              
  10. Taratuta Władysław i Janina 

Spotkanie było pełne wspomnień i wzruszeń oraz refleksji nad spędzonymi wspólnie latami, było podkreśleniem wagi wartości rodzinnych oraz znaczenia trwałości małżeństwa, a jednocześnie było symbolem wszystkiego co w życiu najcenniejsze i jednocześnie najtrudniejsze: miłości, wytrwałości, zrozumienia i oddania. Było dowodem na to, że w dzisiejszej rzeczywistości –w zmieniającym się systemie wartości, gdzie rodzina i wieloletnie związki przeżywają coraz poważniejsze kryzysy – warto być razem na dobre i na złe, a zwłaszcza na złe, bo każda z par mogła potwierdzić, że w ich życiu były trudne chwile, w których wzajemne wsparcie, cierpliwość i oddanie było niezastąpione.

Gorąco jeszcze raz wszystkim Jubilatom gratulujemy i życzymy, aby to Wasze wspólne życie wraz z jego najpiękniejszymi cechami, było dla Was i dla Waszych bliskich oznaką szczęścia i osobistego sukcesu. Życzymy także dużo zdrowia i wielu jeszcze pięknych Jubileuszy.

Oprawę gastronomiczną imprezy zapewniło Koło Gospodyń Wiejskich ze Starej Jamki – serdecznie dziękujemy.