Dziś są imieniny: Erazma, Marianny, Marzeny
Wybierz język:
 04-01-2023 11:09

Gala Jubileuszowa z okazji 75-lecia Ludowych Zespołów Sportowych

We wtorek 20 grudnia 2022 roku w Teatrze im. Jana Kochanowskiego w Opolu odbyła się uroczysta Gala Jubileuszu 75 lat Ludowych Zespołów Sportowych na Opolszczyźnie. Gospodarzem wieczoru był Marszałek Województwa Opolskiego Andrzej Buła. Podczas gali spotkali się działacze, trenerzy oraz zawodnicy Ludowych Zespołów Sportowych działających na Opolszczyźnie. W trakcie uroczystości zaprezentowana została działalność i sukcesy opolskich klubów LZS, ale przede wszystkim wręczone zostały wyróżnienia i odznaczenia osobom i klubom zasłużonym dla Zrzeszenia. Niezmiernie milo jest nam poinformować, że podczas gali wyróżnienie za zasługi i działalność otrzymali:

Maria Żabińska (Kornek) – zawodniczka drużyny hokeja na trawie, uczestniczka Igrzysk Olimpijskich w Moskwie (1980), po zakończeniu kariery sportowej działaczka i propagatorka sportu, emerytowana pracownica Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji
w Korfantowie, gdzie pracowała na stanowisku Instruktor ds. sportu, mieszkanka Korfantowa.

Barbara Bieganowska-Zając – zawodniczka klubu LUKS MGOKSiR Korfantów, czterokrotna mistrzyni paraolimpijska z Sydney (2000), Londynu (2012), Rio de Janeiro (2018) i Tokio (2021), wielokrotna mistrzyni świata i Europy.

Mariusz Żabiński – wieloletni trener klubu LUKS MGOKSIR Korfantów w lekkiej atletyce, który prawie 30 lat temu powołał sekcję gimnastyczną w klubie. Od tamtej pory pod czujnym okiem trenera w dyscyplinie nazywanej „królową sportu” kształciło się ponad pół tysiąca sportowców. Dzięki doświadczeniu i fachowemu podejściu, a przede wszystkim ogromnej pasji do sportu i zaangażowaniu liczne grono zawodników klubu odniosło na przestrzeni tych lat wiele spektakularnych sukcesów.

Ponadto w gronie wyróżnionych za osiągnięcia sportowe znalazła się również Szkoła Podstawowa nr 2 im. Czesława Niemena w Korfantowie. Odznaczenie  otrzymał również sam klub LUKS MGOKSIR Korfantów.

Wyróżnionym serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów na swojej sportowej drodze.

 

Więcej informacji:

https://www.opolskie.pl/2022/12/szansa-na-sportowe-medale-dla-wszystkich/

https://www.facebook.com/watch/?v=884494589648450