Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
Reset:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Polonijny koncert w Puszynie

7 stycznia br. w świetlicy wiejskiej w Puszynie zorganizowany został ,,Koncert kolęd i pastorałek", w którym wystąpiły dzieci polonijne z miejscowości Dolina na Ukrainie.

Z zaproszenia Organizatorów- sołectwa Puszyna skorzystali m.in.  Janusz Wójcik- Burmistrz Korfantowa, Tadeusz Nowacki- prezes stowarzyszenia im. Wilhelma Kudelki w Ścinawie Małej, a wcześniej poseł ziemi opolskiej, Alina Baran była Wójt Skoroszyc i  były członek Zarządu Powiatu Nyskiego, Elżbieta Zajączkowska była Dyrektor Muzeum Śląskiego w Opolu i  Stanisław Wierzgoń- członek stowarzyszenia Wspólnota Polska.

Wykonanie kolęd i pastorałek w języku polskim i ukraińskim przez naszych Rodaków, szczególnie w tym trudnym czasie wojny w Ukrainie, przyprawiło niejednego uczestnika o refleksję i łzę, ale także o życzenie pokoju w Ukrainie.

Należy podkreślić, że Puszyna ściśle współpracuje ze stowarzyszeniem Wspólnota Polska Oddział w Opolu i z księdzem Krzysztofem Panasowcem, który regularnie, stara się przyjeżdżać do Polski z koncertami polonijnych zespołów muzycznych. Koncerty te stanowią, także okazję do wsparcia  finansowego i rzeczowego  naszych Rodaków mieszkających poza wschodnimi granicami kraju.

Sołtys Puszyny Danucie Kmiecik, Paniom z Koła Gospodyń Wiejskich w Puszynie i mieszkańcom  należy pogratulować tak ważnej i cennej inicjatywy zwłaszcza w tym trudnym czasie.

Przy okazji  wizyty księdza Panasowca gmina Korfantów, dzięki darom otrzymanym z Niemiec zadbała o maksymalne wypełnienie darami autobusu, który przyjechał z gośćmi.

Brak opisu obrazka Brak opisu obrazka