Dziś są imieniny: Marka, Wiktoryny, Zenona
Wybierz język:
 26-01-2023 13:26

"Szopki korfantowskie” zagościły w Domu Kultury

Uczestniczy ostatniej sesji Rady Miejskiej Korfantowie, która odbyła się 25 stycznia br. mieli okazję podziwiać przygotowane przez dzieci i rodziców z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Korfantowie szopki bożonarodzeniowe, w których zagościły elementy lokalne, związane z Korfantowem.

         Można było dostrzec wiele obiektów charakterystycznych dla miasta, w tym: zabytkową remizę strażacką, kościół pw. Trójcy Świętej w Korfantowie, budynek Urzędu Miejskiego w Korfantowie, siedzibę Opolskie Centrum Rehabilitacji czy korfantowski herb.

         Podziwiać można było kreatywność wykonawców, zarówno w formie jak i sposobie prezentacji zabytków i obiektów charakterystycznych dla miasta, co sprawiło, że wszystkie szopki były unikatowe i zachwyciły odwiedzających wystawę.

         Przygotowana wystawa rodzinnych prac jest częścią przypadających w tym roku obchodów związanych z 30-leciem odzyskania przez Korfantów praw miejskich i współtowarzyszyła XXII Festiwalowi Kolęd i Pastorałek, który odbył się w korfantowskiej szkole.

         Wszystkim Rodzicom zaangażowanym w prace swoich pociech gratulujemy pomysłowości i mile spędzonego czasu przy tworzeniu dzieł konkursowych, a Państwa zapraszamy do galerii.