Dziś są imieniny: Erazma, Marianny, Marzeny
Wybierz język:
 22-02-2023 09:14

Dotyczy sprzętu i szkoleń w zakresie stosowania środków ochrony roślin

Wojewódzki Inspektorat Ochrony Roślin i Nasiennictwa w Opolu

INFORMACJA

Zabiegi z zastosowaniem środków ochrony roślin przeznaczonych dla użytkowników profesjonalnych mogą wykonywać osoby, które ukończyły szkolenie w zakresie stosowania środków ochrony roślin.

Zaświadczenia potwierdzające ukończenie szkolenia w zakresie stosowania środków ochrony roślin ważne są przez okres 5 lat.

 

Art. 41 ustawy z dnia 8 marca 2013 roku o środkach ochrony roślin

(Dz. U. z 2020 roku, poz. 2097 ze zm.)

Do zabiegu z zastosowaniem środków ochrony roślin używa się sprzętu przeznaczonego do stosowania środków ochrony roślin, który jest sprawny technicznie i skalibrowany, tak aby zapewnić prawidłowe stosowanie środków ochrony roślin.

Pierwsze badanie nowego sprzętu należy przeprowadzić nie później niż po upływie 5 lat od dnia jego nabycia, a kolejne - w przypadku opryskiwaczy polowych i sadowniczych - co 3 lata.

 

Art. 48 ustawy z dnia 8 marca 2013 roku o środkach ochrony roślin

(Dz. U. z 2020 roku, poz. 2097 ze zm.)

 

SZKOLENIA I SPRAWNY SPRZĘT

PODSTAWĄ BEZPIECZNEGO STOSOWANIA ŚRODKÓW OCHRONY ROŚLIN!!!

 

IZABELA KIK

WOJEWÓDZKI INSPEKTOR

OCHRONY ROŚLIN I NASIENNICTWA

W OPOLU