Dziś są imieniny: Erazma, Marianny, Marzeny
Wybierz język:
 02-03-2023 12:29

Zbiórka odpadów wielkogabarytowych

UWAGA !

ZBIÓRKA ODPADÓW WIELKOGABARYTOWYCH

(BEZPŁATNA)

MIEJSCOWOŚĆ

DATA ODBIORU

Korfantów Miasto, Ulianówka, Włostowa, Rączka

08.03.2023

Węża, Włodary, Rynarcice, Kuropas, Wielkie Łąki, Myszowice, Puszyna, Niesiebędowice

22.03.2023

Gryżów, Ścinawa Nyska, Jegielnica, Ścinawa Mała, Przydroże Małe, Pleśnica, Przydroże Wielkie

15.03.2023

Zbierane będą:

meble i odpady wielkogabarytowe, które ze względu na swoje rozmiary i masę nie mogą być umieszczane w typowych pojemnikach na odpady, np. kanapy, fotele, meblościanki, dywany oraz wielkogabarytowe opakowania ulegające biodegradacji, zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny np. pralki lodówki, kuchenki, odkurzacze, telewizory, żelazka, wiertarki, tostery, roboty, komputery, myszy komputerowe, klawiatury itp.  Zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny musi być oddany w całości, bez wymontowania elektroniki.

Nie będziemy zabierać:

Opon, wszelkiego rodzaju odpadów budowlanych i remontowych tj. desek, paneli, okien, drzwi, części ogrodzeń, muszli klozetowych, brodzików, umywalek, grzejników itp. oraz części samochodowych np. zderzaków, siedzeń samochodowych itp. Nie będą również odbierane wszelkiego rodzaju  odpady niebezpieczne (akumulatory, papa, azbest, chemikalia, farby, smary itp.).

Pamiętaj:

Odpady należy wystawiać do godz. 7:00 przed posesjami (lub przy gniazdach zbiorczych – dot. SM, Wspólnot Mieszkaniowych itp.) w sposób nie powodujący zakłócenia w ruchu pieszym i kołowym umożliwiającym dojazd do nich samochodem ciężarowym. Mieszkańcom, którzy nie wystawią odpadów przed posesję w ustalonym terminie nie gwarantujemy ich odbioru – samochody nie będą zawracane z trasy przejazdu na indywidualne zgłoszenie. 

ORGANIZATORZY:  EKONYSA Sp. z o.o. w Nysie oraz Gmina Korfantów