Dziś są imieniny: Erazma, Marianny, Marzeny
Wybierz język:
 06-03-2023 14:59

Konferencja pszczelarska w Korfantowie

5 marca br. w sali Domu Kultury w Korfantowie spotkali się pszczelarze i samorządowcy na VII Konferencji Pszczelarskiej, której głównym organizatorem było Nyskie Stowarzyszenie im. Ks. dr Jana Dzierżona  w Nysie.  Gospodarka pasieczna, a w tym ochrona pszczół, odbudowa ich populacji zwiększenie świadomości ludzi dotyczące roli pszczół w środowisku oraz ich należytej ochrony to tematy poruszane na konferencji.   Istotną rolę w całym ekosystemie odgrywa również samorząd, który powinien inicjować  i promować nasadzenia  roślin  miododajnych na swoim terenie, tak, aby populacja pszczół rosła, a pszczelarzy przybywało. Poruszono również temat chorób pszczół i sposobów ich zwalczania. Prelegentem głównym  konferencji był dr Paweł Migdał- adiunkt Higieny Środowiska i Dobrostanu Zwierząt Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu.

W holu Domu Kultury tradycyjnie można  było nabyć miód i wyroby pszczele, a pszczelarze mogli zaopatrzyć się w podstawowy sprzęt niezbędny do  prowadzenia swoich pasiek.

Burmistrz Korfantowa Janusz Wójcik był  jednym ze sponsorów kolejnej edycji spotkania pszczelarzy w Korfantowie, współorganizatorami wydarzenia byli również: Samorząd Województwa Opolskiego i  Starostwo Powiatowe w Nysie. W spotkaniu udział wziął  Wojciech Komarzyński – Dyrektor Opolskiego Oddziału Agencji Restrukturyzacji  i Modernizacji Rolnictwa w Opolu.