Dziś są imieniny: Bogumiła, Gerarda, Józefy
Wybierz język:
 29-05-2009 09:14

Odznaczenia Za Długoletnie Pożycie Małżeńskie

26 maja 2009r. odbyła się zorganizowana przez Urząd Stanu Cywilnego w Korfantowie uroczystość wręczenia Odznaczeń Za Długoletnie Pożycie Małżeńskie. Tym razem świętowały pary, które związek małżeński zawierały w 1958 roku lub wcześniej.

Dostojnymi Jubilatami byli Państwo:
Tadeusz i Czesława Bajorek, Kazimierz i Stanisława Czubek, Łukasz i Anna Fluder, Alfred i Róża Fraj, Wolfgang i Anna Glombitza, Narcyz i Katarzyna Korzeniowscy, Alfred i Erika Leja, Walter i Jadwiga Nowotny, Józef i Anna Serafin oraz Tadeusz i Marianna Trusiewicz.
Wyjątkowymi gośćmi tegorocznej uroczystości byli Państwo Florian i Jadwiga Bober z Puszyny, którzy w bieżącym roku świętują 70 Jubileusz Małżeństwa!

Jubilaci zostali wyróżnieni przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Medalami za Długoletnie Pożycie Małżeńskie. Dekoracji dokonali Burmistrz Korfantowa Zdzisław Martyna oraz Starosta Nyski Adam Fujarczuk.
Spotkanie było pełne wspomnień i wzruszeń oraz refleksji nad spędzonymi wspólnie latami, było podkreśleniem wagi wartości rodzinnych oraz znaczenia trwałości małżeństwa, a jednocześnie było symbolem wszystkiego co w życiu najcenniejsze i jednocześnie najtrudniejsze: mądrości, wytrwałości, zrozumienia i oddania.
Uroczystość uprzyjemniły występy chóru „Echo Korfantowa” oraz dzieci ze Studia Piosenki w Ścinawie Nyskiej.

100_6871.jpeg 100_6886 (Medium).jpeg 100_6895.jpeg 100_6926.jpeg