Dziś są imieniny: Błażeja, Margerity, Saturnina
Wybierz język:
 10-06-2009 15:25

I po wyborach…

            W dniu 7 czerwca br. w większości krajów należących do Unii Europejskiej wybierano posłów do Parlamentu Europejskiego, wybory odbyły się także w Polsce, gdzie wybieranych było 50 eurodeputowanych. W tym celu powołanych zostało 13 okręgów wyborczych (nasza gmina należała do okręgu wyborczego nr 12 obejmującego zasięgiem terytorialnym województwo dolnośląskie oraz opolskie). W województwie opolskim powołane zostały 2 Rejonowe Komisje Wyborcze (Opole I i Opole II obejmująca m.in. Gminę Korfantów), dla skutecznego przeprowadzenia wszystkich czynności w gminie burmistrz powołał 11 obwodowych komisji wyborczych w których łącznie pracowało 105 członków.

Głosowanie odbywało się w godzinach od 8.00 do 22.00 jednak nawet tak długi czas pracy nie zmobilizował naszych mieszkańców uprawnionych do głosowania, do tego aby wziąć udział w głosowaniu i frekwencja wyniosła jedynie 13,25% i była jedną z najniższych w powiecie nyskim. Wybory w gminie przebiegały sprawnie i bez zakłóceń.
Dla zainteresowanych poniżej przedstawiamy wykaz wybranych posłów do Parlamentu Europejskiego, rejonowe protokoły głosowania oraz protokół okręgowy.
Wszystkim zaangażowanym w przygotowanie wyborów, a w szczególności: członkom obwodowych komisji wyborczych, korfantowskim policjantom, dyrektorom szkół, Zakładowi Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Korfantowie- za przygotowanie lokali, pracownikom Urzędu Miejskiego serdecznie dziękuję w imieniu swoim oraz Delegatury Krajowego Biura Wyborczego w Opolu.
 
                                                           Burmistrz Korfantowa
                                                           Zdzisław Martyna
 
Linki wyborcze:
http://pe2009.pkw.gov.pl/PUE/PL/WYN/F/160700.htm - frekwencja wyborcza w powiecie nyskim
http://www.pkw.gov.pl/pkw2/index.jsp?place=Lead07&news_cat_id=22520&news_id=42124&layout=1&page=text – wykaz wybranych posłów do Parlamentu Europejskiego

PDFProtokół głosowania w okręgu wyborczym (133,95KB)
PDFProtokół głosowania w rejonie Opole I (132,55KB)
PDFProtokół głosowania w rejonie Opole II (133,25KB)