Dziś są imieniny: Edwina, Rosławy, Rozalii
Wybierz język:
 22-01-2010 14:33

Kolejne wyróżnienie dla Gminy Korfantów

„Gmina dbająca o finanse mieszkańców 2009” – takie wyróżnienie otrzymał Burmistrz Korfantowa, Zdzisław Martyna w konkursie organizowanym przez Związek Banków Polskich, Biuro Informacji Kredytowej oraz Biuro Informacji Gospodarczej INFOMONITOR, z którym Gmina Korfantów w dniu 9 marca 2009r. podpisała umowę na przekazywanie informacji dotyczących dłużników alimentacyjnych.

Obowiązek podpisania takich umów z Biurami Informacji Gospodarczej nakłada na samorządy Ustawa o pomocy osobom uprawnionym do alimentów z dnia 07.09.2007r. Na podstawie w/w ustawy, jeśli dany dłużnik w ciągu pół roku od dnia wpływu wniosku o świadczenie alimentacyjne albo gdy dzień wpływu wniosku wierzyciela o podjęcie postępowania wobec dłużnika przez gminę nie ureguluje należności powinien być on umieszczony w bazie Biura Informacji Gospodarczej.

Korfantów wyróżniono za bardzo odpowiedzialne działania, zmierzające do odzyskania należności od dłużników alimentacyjnych poprzez zastosowanie systemu obiegu informacji gospodarczej. Tytuł przyznany został w imieniu INFOMONITORA Biura Informacji Gospodarczej, Biura Informacji Kredytowej oraz Związku Banków Polskich.

magroda.jpeg