Dziś są imieniny: Martyny, Macieja, Teofila
Wybierz język:
 02-02-2010 15:24

Dzień Otwartych Drzwi Opolskiego Centrum Onkologii

Informujemy, że w sobotę, 6 lutego br. w godz. 8.00-14.00 zorganizowany zostanie          Dzień Drzwi Otwartych Opolskiego Centrum Onkologii w Opolu (ul. Katowicka 66 A).
 
Czynne będą następujące gabinety oraz pracownia:
·         Poradnia Chorób Piersi  (gab.114) 
·         Poradnia Chirurgii Onkologicznej (gab.108)
·         Poradnia Onkologii  Ogólnej  (gab.107 )
·         Pracownia Mammograficzna (wykonywane będą zarówno zdjęcia zlecone     w przez lekarza, jak również w ramach programu skryningu, którego celem jest wykrycie raka piersi w bardzo wczesnym stadium rozwoju; program adresowany jest do kobiet zdrowych  w wieku 50-69 lat, które nie miały mammografii              w ostatnich dwóch latach).
             Przed poradą lekarską obowiązuje rejestracja na podstawie dokumentu tożsamości, aktualnego ubezpieczenia zdrowotnego oraz książeczki RUM.
      
„Dzień Otwartych Dni” zorganizowany jest w związku z obchodzonym w tym roku         po raz 10 Światowym Dniem Walki z Rakiem, przypadającym na 4 lutego. Celem tej międzynarodowej akcji jest zwrócenie uwagi mieszkańców wielu krajów na rosnące zagrożenie chorobami nowotworowymi, których z roku na rok wykrywa się coraz więcej.
        Opolskie Centrum Onkologii zaprasza wszystkich, którzy chcą się upewnić                 czy np. znamię, guzek, długo utrzymujący się kaszel lub chrypka, zmiana rytmu wypróżnień, nie są zwiastunem poważniejszego schorzenia.
 
Jednocześnie informujemy, że z dniem 1 lutego br. pacjenci Oddziału Dziennego Chemioterapii oraz poradni chemioterapii Opolskiego Centrum Onkologii leczeni             są w nowo otwartym budynku (z zielonymi oknami na wprost Zakładu Radioterapii). Również tutaj przeniesiony został Punkt Pobrań Krwi.